Posłanie dla szczeniaka, obróżka, szelki i smycz

Kolejną sprawą jest wybór posłania dla psiaka. Powinniśmy je dobrać tak, aby zbyt szybko z niego nie wyrósł. Zaopatrzmy się również w obróżkę, szelki oraz smycz i od początku przyzwyczajajmy do nich psiaka. W szczenięcej wyprawce powinny się także znaleźć miski na wodę i jedzenie oraz podkłady do nauki czystości. Nie zapomnijmy także o zabawkach – według naszego szczeniaka to za pewne najważniejszy element wyprawki!

Kennel klatka

Coraz więcej właścicieli psów decyduje się korzystać z kennel klatek. Jest to dobra pomoc przy wychowaniu malucha. Dobrze wprowadzona klatka, staje się dla psa jego schronieniem i miejscem, gdzie czuje się bezpiecznie. Dzięki klatce psiak uczy się odpoczywać, ale także klatka zapewnia mu bezpieczeństwo, kiedy zostaje sam w domu czy w czasie podróży. Klatkę najlepiej przygotować już przed pojawieniem się malucha i od pierwszych chwil uczyć szczeniaka przebywania w niej. Warto tutaj skorzystać z pomocy trenera lub behawiorysty, który pomoże nam ją odpowiednio wprowadzić.

Szczeniak sam w nowym domu

Wielu świeżo upieczonych właścicieli szczeniąt, decyduje się na wzięcie urlopu, aby móc poświęcić czas maluchowi. Już jednak od pierwszych dni szczeniaka w nowym miejscu, warto jest zacząć przyzwyczajać go do samotności. Jeśli tego nie zrobimy, może mieć z tym problem, kiedy będziemy musieli wrócić do pracy. Dlatego już od początku zostawiajmy psiaka samego, na początku na krótszy czas, stopniowo go wydłużając. Wychodząc zostawmy mu ulubione zabawki, atrakcyjny gryzak czy specjalną zabawkę wypełnioną jedzeniem, aby psiak miał zajęcie, kiedy zostanie sam. Dodatkowo gryzienie oraz lizanie działa uspokajająco na psy, więc jest duża szansa, że po chwili psiak zaśnie, a kiedy się obudzi my już wrócimy do domu.

Decydując się na wzięcie szczeniaka, uzbrójmy się także w cierpliwość. Mały psiak na początku może sprawiać nam nieco kłopotów i na pewno przewróci nasze codzienne życie do góry nogami. Nawet jeśli na początku nie wszystko będzie szło po naszej myśli, wybaczajmy mu błędy oraz bądźmy cierpliwi i konsekwentni. A jeśli nie potrafimy sobie sami poradzić z wychowaniem naszego psiaka, zgłośmy się do psiego trenera lub behawiorysty, który pomoże nam nauczyć go dobrych nawyków.

Moja Miska