Karma dla jamnika

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla jamnika

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla jamnika?

Co powinna zawierać karma dla jamnika?

Jamniki to psy należące do ras małych, są bardzo ruchliwe, dlatego potrzebują karmy, która zaspokoi ich wysokie potrzeby energetyczne. Karma dla jamnika powinna być więc odpowiednio zbilansowana i zawierać niezbędne dla organizmu psa substancje odżywcze bez zbędnych wypełniaczy, sztucznych barwników i konserwantów.

Na co zwrócić uwagę wybierając suchą karmę dla jamnika?

Karma dla jamnika powinna być przede wszystkim dopasowana do jego wieku. Szczenięta mają inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż psy dorosłe i seniorzy. Jamniki mają skłonność do nadwagi. Ta zaś może prowadzić do kłopotów z kręgosłupem, stawami i problemów z poruszaniem się. Dlatego karma dla jamnika powinna być również dopasowana do jego wagi oraz aktywności fizycznej. Ważne jest również dopasowanie dziennej porcji i jej odpowiednie dozowanie. W przypadku karmy suchej należy zwrócić uwagę na wielkość chrupka – nie powinien być za duży.

Jamnik – opis rasy

Jamnik ma bardzo krótkie nogi, zwartą sylwetkę i wydłużony tułów. Psy tej rasy mają także charakterystyczną wydłużoną głowę, zwężającą się w kierunku kufy. Jamnik występuje w trzech odmianach wielkościowych: króliczej (waga: 3,5 kg), miniaturowej (waga: 4kg) i standardowej (waga: 6,5-7 kg) oraz trzech odmianach szaty: krótkowłosej, długowłosej i szorstkowłosej. Jamniki osiągają wielkość w kłębie od 17 do 25 cm.

Charakter

Jamniki to odważne, inteligentne i ciekawskie psy o silnie zakorzenionym instynkcie łowieckim. Czasem bywają zaborcze i uparte.

Zdrowie

Jamniki to psy długowieczne – dożywają 15, a zdarza się, że i 20 lat. Najczęściej miewają problemy z kręgosłupem. Dlatego nie można doprowadzić do nadwagi.

Ruch

Jamniki są bardzo żywiołowe i potrzebują dużo ruchu, zwłaszcza celem zapobiegania otyłości. Psy tej rasy uwielbiają zabawę, zaś instynkt myśliwego może czasem kazać im pobiec za ptakiem czy innym stworzeniem, dlatego na spacerze warto mieć jamnika zawsze na smyczy.

Pielęgnacja

Jamniki nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. W zależności od długości sierści należy je szczotkować, rozczesywać bądź trymować.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Piesek wcina z apetytem, a jest trochę wybredny. Przesyłka od razu na drugi dzień. 🙂 ”
Wiktoria i Lena

Moja Miska