Karma dla westa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla westa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla westa?

Jaką wybrać karmę dla west highland white terriera?

U psów rasy west highland white terrier częstym problemem są atopie, czyli różne choroby skóry, a także alergie pokarmowe. Powszechnym schorzeniem jest zapalenie uszu, także mające podłoże alergiczne. Dlatego karma dla westa powinna być wybrana z rozwagą. Przy odpowiedniej diecie ryzyko pojawienia się chorób będzie mniejsze. Także już istniejącą alergię można wyciszyć stosując właściwy sposób żywienia. Jako że westies nie są ani kanapowcami, ani też psimi sportowcami, ich poziom codziennej aktywności można określić jako średni, lubią spacery. Trzeba to wziąć pod uwagę przy ustalaniu codziennego jadłospisu.

Żywienie west highland white terriera

Psy rasy west highland white terrier nie są zbytnio wybredne, mają też naprawdę spory apetyt. Odpowiedzialne żywienie westa nie powinno jednak polegać na podawaniu mu wszystkiego, co spadnie z talerza. Wręcz przeciwnie, wspomniane cechy trzeba rozpatrywać nie tylko w kategoriach zalet, ale również wad. Jeśli nie będziesz tego przestrzegać, Twój westie może z czasem nabawić się nadwagi. Pojawią się u niego również wspomniane wcześniej alergie, a tego warto zawczasu uniknąć. Jak zatem widać, wybrana przez Ciebie karma dla westa będzie mieć duży wpływ na jego zdrowie i życie.

West highland white terrier – opis rasy

Westy osiągają wysokość w kłębie ok. 28 cm i wagę ok. 7-10 kg. Ich głowa jest porośnięta gęstym włosem, kufa zwęża się do koniuszka nosa. Westy mają małe, spiczaste uszy i szeroko rozstawione, średniej wielkości oczy. Krótkie muskularne łapy porośnięte są sierścią. Wysoko osadzony, prosty ogon porośnięty jest twardą sierścią.

Charakter

Westy są pełne wigoru, odważne, wesołe, pewne siebie, ale również bardzo przyjacielskie. Psy te są mało agresywne.

Zdrowie

Westy podatne są na alergie pokarmowe i kontaktowe. U psów tej rasy mogą występować problemy z wątrobą.

Ruch

Psy rasy west highland white terrier są pełne energii i potrzebują ruchu. Do ich ulubionych aktywności należą zabawy z piłką. Dorosłemu psu należy zapewnić ok. godziny ruchu dziennie.

Pielęgnacja

Sierść westów wymaga pielęgnacji: regularnego wyczesywania, wycinania sierści spomiędzy opuszek łap, trynmowania co 2-3 miesiące (u dorosłych psów). Psa należy kąpać w miarę potrzeby używając odpowiedniego szamponu.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Frytek i Kostek to dwa pełne energii westy. Każdy z nich ma swoją personalizowaną karmę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Sucha karma dla westa – jak wybrać odpowiednią?

Sucha karma dla westa powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb zwierzęcia – przede wszystkim do wieku psa, jego aktywności czy wagi. Odpowiednio dobrana dzienna porcja karmy dla westa uchroni przed problemami zdrowotnymi wynikającymi z niedożywienia lub przekarmienia psa. Należy także odpowiednio dobrać rozmiar chrupka jeśli zdecydujemy się na suchą karmę. Dobra karma dla westa powinna być lekkostrawna, by nie obciążała układu trawiennego psa.

Dobrze dobrana, a najlepiej w pełni spersonalizowana, sucha karma dla westa dostarczy mu potrzebnych składników odżywczych, a przy tym wpłynie na zmniejszenie prawdopodobieństwa pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości i chorób. Dobra karma dla westa powinna stanowić kompletny i zbilansowany posiłek, aby zapewnić psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dzięki temu zadbasz nie tylko o jego kondycję fizyczną, ale również stan skóry i sierści.

Żywienie szczeniaka west highland white terriera

Jeśli chodzi o żywienie westa szczeniaka, psy te, jak wszystkie ssaki, na samym początku odżywiają się wyłącznie mlekiem matki. W ok. 3-4 tygodniu życia należy rozpocząć podawanie pieskowi pierwszych stałych posiłków, początkowo w formie dokarmiania. Ważne, by szczenię miało za sobą pierwsze odrobaczenie. Jako pierwszy poza mlekiem posiłek warto podać mu np. gotowaną i przetartą cielęcinę. Następnie trzeba obserwować szczeniaka przez 2-3 dni i jeśli nie pojawiają się żadne nieprawidłowości można podać mu kolejny składnik, np. gotowaną marchew zmieszaną z mięsem.

Pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie serwować szczeniakom surowych warzyw, których ich organizm nie jest w stanie strawić. Niestrawione surowe warzywa mogą zaczopować jelita psa, a jest to sytuacja zagrażająca jego życiu. Po osiągnięciu przez psa 8 tygodnia życia, żywienie westa szczeniaka polega na podawaniu mu 5 posiłków dziennie. Wtedy to szczenię może zostać całkowicie odsunięte od mleka matki.

Jaka karma dla szczeniaka westa?

Karma dla westa szczeniaka powinna być dostosowana do potrzeb żywieniowych rozwijającego się organizmu psa. Najlepsza karma dla szczeniaka westa wpłynie pozytywnie na rozwój i wzrost zwierzęcia. Z drugiej strony, jeśli nie przywiążesz odpowiedniej wagi do wyboru karmy dla westa w okresie szczenięcym, konsekwencje podawania nieodpowiedniego pożywienia będą widoczne i odczuwalne przez zwierzę w wieku dojrzałym. Należy więc pamiętać, że dobra karma dla szczeniaka westa to jego świetne zdrowie i długie życie.

Jaka karma dla westa szczeniaka będzie więc najlepsza? Jej receptura powinna bazować na wysokowartościowych składnikach i być dostosowana do trybu życia psa. Karma dla westa szczeniaka musi stanowić źródło wartościowych kwasów tłuszczowych Omega 3, mających wpływ na zdrowie skóry i stan sierści. Należy pamiętać też o fosforanie wapnia, który ma kluczowy wpływ na rozwój i późniejszy stan kośćca oraz uzębienia westa. Na koniec trzeba dodać, że karma dla westa szczeniaka nie powinna być na dłuższy czas pozostawiana w misce. Opróżnianie miski z niedojedzonym pokarmem sprawi, że pies przyzwyczai się do regularnego jedzenia, co również nie będzie bez znaczenia dla jego zdrowia.

Moja Miska