Karma dla beagla

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla beagla

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla beagla?

Poznaj potrzeby beagla

Psy rasy beagle są bardzo żywiołowe i energiczne. Co z tym idzie, potrzebują sporo ruchu, żeby muszą się wybiegać. Nic dziwnego zatem, że Twojemu pupilowi nie w smak krótkie spacery dookoła bloku, w końcu to pies gończy. Jeśli jednak na co dzień nie ma dostatecznie dużo ruchu, może szybko nabrać masy, co prędzej czy później doprowadzi do otyłości. Ta z kolei powoduje dalsze problemy zdrowotne. Jej efektem może być np. dysplazja stawu biodrowego. Zatem naturalną tendencję do tycia należy również uwzględnić, zastanawiając się nad tym, jaka karma dla beagla będzie najlepsza. Karma dla psa beagle powinna być dopasowana nie tylko do wieku czy preferencji żywieniowych, ale również do aktywności psa. 

Żywienie beagla

Spory apetyt to jedna z cech charakterystycznych psów rasy beagle. Karma będzie zatem zjadana przez takiego psa tak samo chętnie, jak i przekąski ze stołu właściciela. Nie oznacza to rzecz jasna, że psu można podawać wszystko i w dowolnych ilościach. Nie każda karma dla beagla będzie sprawdzała się tak samo dobrze. Dieta psa tej rasy musi być odpowiednio zrównoważona. Ważny jest zarówno jej skład, który powinien zawierać optymalne proporcje białka, witamin, tłuszczów i składników mineralnych, jak i objętość samego posiłku. Jak już było wcześniej wspomniane, beagle, jak psy łowieckie, są bardzo ruchliwe, jednak i one mają skłonność do nadwagi, kiedy zaczyna brakować im aktywności.

Beagle – opis rasy

Psy rasy beagle osiągają wysokość w kłębie od 33 do 40 cm i wagę od 12 do 18 kg. Należą do psów gończych. Mimo dość krótkich nóg beagle to psy silne, szybkie i wytrzymałe. Psy tej rasy mają długie, nisko osadzone uszy o lekko zaokrąglonym kształcie i duże ciemnobrązowe bądź orzechowe oczy. Beagle to psy o silnym instynkcie myśliwskim. Beagle mają krótką, przylegającą i gęstą sierść.

Charakter

Psy rasy beagle są inteligentne, pełne energii, trochę zawadiackie, ale jednocześnie odważne i zrównoważone. Mocno przywiązują się do właściciela.

Zdrowie

Główną przypadłością tej rasy jest tzw. wiśniowe oko, a więc wypadanie gruczołu trzeciej powieki. Zdarzają się również problemy alergiczne, padaczka oraz kłopoty z uszami.

Ruch

Psy rasy beagle uwielbiają się bawić, są energiczne i żywiołowe. Zabawy węchowe, długie spacery czy agility to coś dla nich.

Pielęgnacja

Sierść beagla jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy go wyczesać raz w tygodniu. Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na pielęgnację uszu.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Basia to mieszaniec w typie beagla z alergią na kurczaka. Od kiedy je spersonalizowaną karmę Moja Miska jej wszystkie problemy wreszcie się skończyły!

Sucha karma dla beagla – jak wybrać odpowiednią?

Najlepsza karma dla beagla to taka, która jest kompletna i zbilansowana, nie ma w swym składzie sztucznych dodatków, barwników i polepszaczy smaku, jest natomiast bogata w wysokiej jakości białko zwierzęce oraz kwasy Omega 3. Wybierając karmę dla beagla zwróć uwagę na zawartość włókna, które wspomoże oczyszczanie układu pokarmowego oraz zadba o prawidłową pracę jelit. Karma dla beagle powinna być również lekkostrawna – psy tej rasy mają dość delikatne żołądki. Wiele zależy też od trybu życia beagle. Karma przeznaczona dla psa czynnie polującego musi być odpowiednio bardziej treściwa i kaloryczna.

Beagle są często łakomczuchami i połykają pokarm w całości, dlatego w ich przypadku dobrze sprawdzi się sucha karma dla beagla, którą zwierzak będzie musiał dokładnie pogryźć przed zjedzeniem. Z uwagi na to, że beagle mają, jak już było wspomniane, spory apatyt i chętnie szukają odpadków podczas spacerów, dzienną dawkę karmy dla beagla należy podzielić dorosłemu psu na dwie porcje. W ten sposób jego apetyt na odpadki będzie znacznie mniejszy. Karma dla beagla powinna być podawana o stałych porach, najlepiej po spacerze i chwili odpoczynku.

Jaka karma dla szczeniaka beagla?

Żywienie szczeniaka beagla

Jeśli chodzi o karmienie szczeniaka beagla, należy podejść do niego z dużą rozwagą. Trzeba mieć przede wszystkim na uwadze fakt, iż ewentualne błędy żywieniowe poczynione w okresie szczenięcym, wpłyną na późniejsze zdrowie i życie beagla. Karma podawana w czasie dorastania psa powinna być zatem naprawdę dobrze dobrana. Tylko wtedy psy rasy beagle będą cieszyć się wyśmienitym zdrowiem i dobrą kondycją przez całe swoje życie.

Co do częstotliwości karmienia, karma dla beagla szczeniaka powinna być mu podawana 4-5 razy dziennie. Częstotliwość ta będzie zmniejszać się w miarę dojrzewania psa. Dlatego też dziewięciomiesięcznemu psu karma dla szczeniaka beagle serwowana jest już tylko dwa razy dziennie, czyli dokładnie tak jak jest to w przypadku w pełni dorosłego psa. Tutaj warto też wspomnieć o tym, by karma dla beagla szczeniaka nie pozostawała zbyt długo w misce. Niezjedzonych resztek trzeba pozbyć się po ok. 10 minutach. Pies nauczy się w ten sposób regularnego jedzenia posiłków.

Jaka karma dla szczeniaka beagla?

Dieta psa beagle w wieku szczenięcym musi być szczególnie bogata m.in. w kwasy Omega 3, które odgrywają ważną rolę we wzroście i rozwoju psa. W czasie wzmożonego wzrostu szczeniaka, a także kształtowaniu się kośćca oraz wymiany zębów z mlecznych na stałe, wyjątkowo ważną rolę pełnią sole wapnia, a zwłaszcza fosforan. Równie ważna jest również witamina D, zapobiegająca krzywicy.

Jaka karma dla szczeniaka beagle będzie więc najlepsza? Podobnie jak w wypadku karmy dla beagla w wieku dorosłym, tak i ona nie powinna zawierać sztucznych dodatków, polepszaczy smaku czy też barwników. Karma dla beagla szczeniaka musi zawierać głównie składniki pochodzenia zwierzęcego, a więc mięso i podroby, oraz dodatek owoców i warzyw.

Moja Miska