Karma dla shih tzu

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla shih tzu

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla shih tzu?

Poznaj potrzeby shih tzu

Psy rasy shih tzu mają dość wysokie wymagania, jeśli chodzi o żywienie oraz pielęgnację. W tym drugim przypadku mowa tu o dbaniu o włosy psa. Ich stan zależeć będzie nie tylko od poziomu pielęgnacji (a więc codziennego czesania i częstych kąpieli), ale w dużej mierze od tego, jakiej jakości karma dla shih tzu zostanie wybrana. To właśnie patrząc na stan okrywy włosowej u psa tej rasy dużo można powiedzieć o jego ogólnym stanie zdrowia. Poza tym u shih tzu dość często występują uczulenia oraz alergie pokarmowe, które przy odpowiednim odżywianiu nie będą się pojawiać.

Żywienie shih tzu

Jak już było wcześniej wspomniane, od tego, jaka karma dla shih tzu jest podawana, zależeć będzie stan jego skóry i futra. Zła kondycja tkanki skórnej bardzo szybko przełoży się na pogorszenie wyglądu włosów shih tzu. Karma w takim wypadku powinna być jak najszybciej zmieniona, oznacza to bowiem, że Twój pupil nie otrzymuje w pokarmie wszystkich potrzebnych mu składników. Dobra karma dla shih tzu to również taka, która nie przyczyni się do tycia. Psy tej rasy te mają do niego dużą tendencję, trzeba więc temu skutecznie przeciwdziałać. Z tego też powodu raczej nie poleca się im podawać smakołyków między posiłkami.

Shih tzu – opis rasy

Shih tzu to mały, długowłosy pies o różnorakim umaszczeniu. Dorosłe shih tzu osiągają 27 -28 cm wysokości, a ich waga waha się od 4 do 8 kg. Głowa shih tzu jest okrągła i duża z krótką kufą. Oczy są szeroko rozstawione, przeważnie ciemne. Uszy zaś są obficie owłosione i zwisające. Shih tzu ma długi i prosty grzbiet, zaś jego łapy – w porównaniu do całej sylwetki – są mocne i muskularne. Dzięki gęstej sierści shih tzu wydaje się być bardziej masywny niż jest w rzeczywistości.

Charakter

Shih tzu to radosne, inteligentne i kochające psy. Jednocześnie potrafią być niezależne, butne i uparte. Dobrze znoszą krótkotrwałą samotność.

Zdrowie

Shih tzu mają skłonność do schorzeń oczu, zwichnięć rzepki, infekcji uszu, wypadania dysku oraz problemów oddechowych.

Ruch

Shih tzu potrzebują ruchu, jednak lubią krótkie spacery, a także zabawy w domu.

Pielęgnacja

Shih tzu mają długą, gęstą sierść oraz sporą ilość podszerstka. Aby utrzymać sierść w dobrej kondycji należy ją wyczesywać codziennie. Shih tzu możemy kąpać nawet raz w tygodniu – częstotliwość zależy od tego, jak mocno piesek się brudzi na spacerach.

Co mówią o nas nasi Klienci

Toffik to pełen energii 4-letni shih tzu. Jego właściciele wybrali dla niego personalizowaną karmę Moja Miska, a Toffik pokochał ją od pierwszego chrupka!

Żywienie szczeniaka shih tzu

Przez około 4 pierwsze tygodnie życia psa nie będzie potrzebna żadna karma dla shih tzu. Szczeniak przez ten okres żywi się jedynie mlekiem matki. Kolejnym etapem w żywieniu szczeniaka shih tzu jest około dwutygodniowe odsadzanie, kiedy to stopniowo przyzwyczaja się pieska do stałego pokarmu. Następnie do ok. 3 miesiąca życia psa, karma dla szczeniaka shih tzu, a dokładnie jej dzienna porcja, powinna być podzielona nawet na cztery części. Później można dzielić ją już na trzy. Kiedy pies osiągnie wiek dorosły, karma dla shih tzu musi być mu podawana dwa razy dziennie.

Niektóre szczenięta mogą mieć początkowo problemy z jedzeniem pokarmu stałego, jakim jest karma dla szczeniaka shih tzu. Jeśli zwrócisz uwagę, że Twój piesek nie radzi sobie z tym dostatecznie dobrze i jedzenie sprawia mu trudność, karma dla shih tzu przed zaserwowaniem powinna zostać najpierw namoczona i odstawiona na kilkanaście minut, by przez ten czas spęczniała. W ten prosty sposób ułatwisz psu jej pogryzienie.

Jaka karma dla szczeniaka shih tzu?

Jaka jest najlepsza karma dla szczeniaka shih tzu? Tutaj, podobnie jak i w przypadku dorosłego psa, najlepiej sprawdzi się spersonalizowana karma dla shih tzu. Szczeniak dzięki temu otrzymywał będzie posiłki doskonale dostosowanie nie tylko do jego rasy oraz wieku, ale także do trybu życia, jaki na co dzień prowadzi. Jeśli chodzi zaś o bardziej ogólne różnice w porównaniu z karmą dla shih tzu dorosłego, ta przeznaczona dla szczenięcia w swym składzie będzie mieć więcej kwasów tłuszczowych i białka, a jednocześnie mniej włókna surowego i tłuszczów.

Najlepsza karma dla szczeniaka shih tzu to karma wysokomięsna, zawierająca naturalne składniki. Jej skład powinien być skomponowany tak, by stanowiła ona podstawę codziennego żywienia shih tzu. Karma nie musi być oczywiście jedynym podawanym psu posiłkiem, warto jednak już w wieku szczenięcym mocno ograniczyć karmienie shih tzu smakołykami pomiędzy posiłkami. Dzięki temu pies nie będzie miał problemów z wagą.

Moja Miska