Karma dla shih tzu

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla shih tzu

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla shih tzu?

Czym karmić shih tzu?

Jaka karma dla shih tzu będzie najodpowiedniejsza? Wielu właścicieli psów tej rasy zadaje sobie te pytania przed podjęciem decyzji o zakupie karmy.
Najlepsza karma dla shih tzu to taka, która zaspokoi wszystkie potrzeby jego organizmu. Wybierając karmę dla shih tzu warto sięgnąć po kompletny i zbilansowany pokarm w postaci wysokiej jakości karmy suchej.

Czym zatem kierować się wybierając suchą karmę dla shih tzu?

Karma dla psów rasy shih tzu powinna być dopasowana do wieku psa, jego aktywności fizycznej czy masy ciała. Szczeniak ma inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż pies dorosły lub senior. Inna będzie również porcja pokarmu, która powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb psa. Sucha karma dla shih tzu powinna być przygotowana z wysokiej jakości składników, nie może zawierać sztucznych barwników, konserwantów i polepszaczy smaku. Dzięki temu zadbasz o zdrowie pupila, jego kondycję, skórę i sierść.

Shih tzu – opis rasy

Shih tzu to mały, długowłosy pies o różnorakim umaszczeniu. Dorosłe shih tzu osiągają 27 -28 cm wysokości, a ich waga waha się od 4 do 8 kg. Głowa shih tzu jest okrągła i duża z krótką kufą. Oczy są szeroko rozstawione, przeważnie ciemne. Uszy zaś są obficie owłosione i zwisające. Shih tzu ma długi i prosty grzbiet, zaś jego łapy – w porównaniu do całej sylwetki – są mocne i muskularne. Dzięki gęstej sierści shih tzu wydaje się być bardziej masywny niż jest w rzeczywistości.

Charakter

Shih tzu to radosne, inteligentne i kochające psy. Jednocześnie potrafią być niezależne, butne i uparte. Dobrze znoszą krótkotrwałą samotność.

Zdrowie

Shih tzu mają skłonność do schorzeń oczu, zwichnięć rzepki, infekcji uszu, wypadania dysku oraz problemów oddechowych.

Ruch

Shih tzu potrzebują ruchu, jednak lubią krótkie spacery, a także zabawy w domu.

Pielęgnacja

Shih tzu mają długą, gęstą sierść oraz sporą ilość podszerstka. Aby utrzymać sierść w dobrej kondycji należy ją wyczesywać codziennie. Shih tzu możemy kąpać nawet raz w tygodniu – częstotliwość zależy od tego, jak mocno piesek się brudzi na spacerach.

Co mówią o nas nasi Klienci

Toffik to pełen energii 4-letni shih tzu. Jego właściciele wybrali dla niego personalizowaną karmę Moja Miska, a Toffik pokochał ją od pierwszego chrupka!

Moja Miska