Karma dla chow chowa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla chow chowa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla psa rasy chow chow?

Jakie są potrzeby żywieniowe psów rasy chow chow?

Psy rasy chow chow nie wymagają dużo ruchu, dlatego ich karma powinna z jednej strony zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, z drugiej zaś, nie powodować tycia. Chow chowy potrzebują więc karmy pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej z wysokiej jakości składników. W ten sposób utrzymamy psa w odpowiedniej kondycji i zapobiegniemy ewentualnym chorobom związanym z nadwagą.

Jaka karma dla psa rasy chow chow?

Wybierając karmę dla chow chowa zwróćmy uwagę na skład – powinno się w nim znajdować łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Karma dla chow chowa musi być lekkostrawna i zawierać prebiotyki – MOS i FOS – chroniące florę bakteryjną jelit. Warto także zwrócić uwagę na obecność składników wspomagających zdrową skórę i sierść, jak np. Omega 3 i 6, cynk lub siemię lniane. Ponadto karma dla chow chowa nie powinna zawierać sztucznych barwników, cukru czy polepszaczy smaku. Doskonale sprawdzi się wysokiej jakości karma sucha z odpowiednio dopasowanym do wymagań rasy granulatem.

Chow chow – opis rasy

Sierść psów rasy chow chow jest bujna i gęsta z prostym włosem. To psy stosunkowo niskie o zwartej budowie sylwetki. Dorosłe psy mierzą 48-56 cm, zaś suki 46-51 cm. Ich waga to 20-32 kg. Chow chowy występują w dwóch rodzajach sierści: długiej i krótkiej. Ich cechą charakterystyczną jest niebiesko-czarny język.

Charakter

Chow chowy choć wyglądają jak pluszowe misie, wcale takie nie są. Niechętnie okazują uczucia i uwagę. Są dumne i uparte. Przywiązują się do jednego właściciela.

Zdrowie

Psy rasy chow chow narażone są na choroby stawów, a także problemy z powiekami.

Ruch

Chow chowy nie wymagają dużo ruchu. Zbyt duża ilość ruchu, zwłaszcza w okresie szczenięcym, może powodować późniejsze problemy ze stawami. Na zewnątrz, w upalne dni, należy zapewnić tym psom zacienione miejsce.

Pielęgnacja

Sierść psów rasy chow chow wymaga częstego szczotkowania – u psów z sierścią długą nawet codziennie, z krótką 2 – 3 razy w tygodniu.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Poznajcie Baxiego, który dumnie pozuje ze swoją personalizowaną karmą Moja Miska. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że jedzonko bardzo smakowało. 🙂

Moja Miska