Pomożemy Ci stworzyćspersonalizowaną karmędla Twojego psa
Pomożemy Ci stworzyćspersonalizowaną karmędla Twojego psa
nie wiesz jaką karmę wybrać?
Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?
Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?
Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?
Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?
We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?
utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę
zamów karmę
Chow chowy to wyjątkowo spokojne psy z łagodnym temperamentem. Nie wykazują dużej chęci do aktywności fizycznej, wolą spacerować niż biegać, z tego też względu wybór karmy dla chow chowa powinien być przemyślany pod kątem jej kaloryczności. Najczęściej występujące problemy zdrowotne u tej rasy, poza nadwagą, to kłopoty ze skórą takie jak egzema i uczulenia. Chow chowy stosunkowo często cierpią też na choroby stawów. Nie można zapomnieć o dbaniu o sierść psa, która wymaga nawet codziennego szczotkowania. Na jej zdrowy wygląd wpływ ma oczywiście karma dla chow chow, którą mu podaje opiekun.
Jak było wspomniane wyżej, zwierzęta te nie wymagają dużo ruchu, dlatego dobra karma dla psa chow chowa powinna z jednej strony zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, z drugiej zaś nie powodować tycia. Potrzebują one więc karmy dla chow chowa z wysokiej jakości składników, która jest pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. W ten sposób utrzymasz swojego psa w odpowiedniej kondycji i zapobiegniesz ewentualnym chorobom związanym z nadwagą.
Sierść psów rasy chow chow jest bujna i gęsta z prostym włosem. To psy stosunkowo niskie o zwartej budowie sylwetki. Dorosłe psy mierzą 48-56 cm, zaś suki 46-51 cm. Ich waga to 20-32 kg. Chow chowy występują w dwóch rodzajach sierści: długiej i krótkiej. Ich cechą charakterystyczną jest niebiesko-czarny język.
Chow chowy choć wyglądają jak pluszowe misie, wcale takie nie są. Niechętnie okazują uczucia i uwagę. Są dumne i uparte. Przywiązują się do jednego właściciela.
Psy rasy chow chow narażone są na choroby stawów, a także problemy z powiekami.
Chow chowy nie wymagają dużo ruchu. Zbyt duża ilość ruchu, zwłaszcza w okresie szczenięcym, może powodować późniejsze problemy ze stawami. Na zewnątrz, w upalne dni, należy zapewnić tym psom zacienione miejsce.
Sierść psów rasy chow chow wymaga częstego szczotkowania – u psów z sierścią długą nawet codziennie, z krótką 2 – 3 razy w tygodniu.
CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI
Poznajcie Baxiego, który dumnie pozuje ze swoją personalizowaną karmą Moja Miska. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że jedzonko bardzo smakowało. 🙂
Wybierając karmę dla chow chowa zwróć uwagę na skład – przede wszystkim powinno się w nim znajdować łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Karma dla chow chowa musi być lekkostrawna i zawierać prebiotyki – MOS i FOS – chroniące florę bakteryjną jelit. Warto także zwrócić uwagę na obecność składników wspomagających zdrową skórę i sierść, jak np. Omega 3 i 6, cynk lub siemię lniane. Ponadto karma dla chow chowa nie powinna zawierać sztucznych barwników, cukru czy polepszaczy smaku.
Jaka karma dla psa chow chow’a będzie najlepsza? Doskonale sprawdzi się wysokiej jakości karma sucha z odpowiednio dopasowanym do wymagań rasy granulatem. Najlepszym rozwiązaniem będzie w pełni spersonalizowana karma dla chow chow, która zagwarantuje psu odpowiednią dawkę energii, a przy tym nie przyczyni się do powstania nadwagi.
Szczenięta chow chowa mają większe zapotrzebowanie energetyczne od psów dorosłych. Młode osobniki są o wiele bardziej aktywne, chętniej podejmują wszelką aktywność fizyczną na spacerach. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że energiczny szczeniak może w ciągu dnia spalać aż do dwóch razy więcej kalorii w porównaniu do dojrzałego psa. Karma dla chow chow’a w wieku szczenięcym musi być zatem odpowiednio bardziej kaloryczna. Nie oznacza to rzecz jasna zrezygnowania z kontroli ilości spożywanego przez szczenię pożywienia.
Do czwartego tygodnia szczeniaki chow chowa żywią się jedynie mlekiem matki. Po upływie pierwszego miesiąca następuje przejściowy etap żywienia szczeniąt zwany odsadzaniem. Wtedy to należy stopniowo dokarmiać je pokarmem stałym. Takie przyzwyczajanie szczeniaka do innego niż mleko pokarmu powinno trwać ok. dwa tygodnie. Później pełnoporcjowa karma dla chow chow’a przeznaczona dla szczeniąt powinna być podawana psu cztery razy dziennie o stałych porach dnia. Kiedy mały pupil ukończy czwarty miesiąc życia, należy podawać szczeniakowi trzy porcje karmy dla chow chow, a po siódmym – dwie.
Karma dla chow chowa przeznaczona do żywienia szczeniąt powinna być przede wszystkim bogata w wartościowe białko zwierzęce, a także posiadać odpowiednią ilość tłuszczu i węglowodanów. Nie można nie wspomnieć o obecności tak istotnych dla prawidłowego rozwoju kości i zębów składników mineralnych jak fosfor oraz wapń. Ważna jest też występowanie w składzie magnezu czy witamin A, D i E oraz z grupy B. Karma dla chow chow’a w tym wieku musi być też wyjątkowo lekkostrawna, aby nie obciążała delikatnego układu pokarmowego szczeniaka.
Jak już było wcześniej wspomniane karmy dla szczeniąt chow chowa muszą być odpowiednio bardziej kaloryczne, w tym wieku psy bowiem są o wiele bardziej energiczne. Szczeniaki mogą także dostawać smakołyki w formie nagrody za postępy w ćwiczeniach. Musisz jedynie pamiętać o tym, żeby wliczyć taki frykas w dobowy bilans kaloryczny.