Karma dla owczarka niemieckiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla owczarka niemieckiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla owczarka niemieckiego?

Co powinna zawierać karma dla owczarka niemieckiego?

Karma dla owczarka niemieckiego powinna zawierać odpowiednią ilość wysokiej jakości białka zwierzęcego, które pozwoli utrzymać mięśnie psa w dobrej kondycji. Nie może zabraknąć zdrowych kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6, mających wpływ na stan sierści psa oraz węglowodanów złożonych, witamin i minerałów.

Na co zwrócić uwagę wybierając suchą karmę dla owczarka niemieckiego?

Karma dla owczarka niemieckiego powinna być przede wszystkim dopasowana do jego wieku oraz aktywności fizycznej, ponieważ nadwaga może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Szczególnie dieta szczeniąt powinna być odpowiednio zbilansowana pod kątem zawartości białka oraz wapnia i fosforu, które wpływają na prawidłowy rozwój mięśni i szkieletu. Owczarki niemieckie trudno radzą sobie z trawieniem karm tłustych, dlatego karma dla psa tej rasy powinna być lekkostrawna i zawierać odpowiednią ilość błonnika wspomagającego pracę przewodu pokarmowego. Doskonale sprawdzi się sucha karma pełnoporcjowa o kompletnym i zbilansowanym składzie.

Owczarek niemiecki – opis rasy

Owczarki niemieckie osiągają wysokość w kłębie 55-65 cm i wagę 22-32 kg (suki), 30-40 kg (psy). Owczarek niemiecki ma umięśnioną i atletyczną budowę ciała z długim i lekko opadającym zadem, głowę w kształcie klina, stojące i skierowane do przodu uszy. Oczy ciemne, nieco skośne. Długi, sięgający co najmniej do stawu skokowego ogon, jest obficie owłosiony. Szata: krótkowłosa lub długowłosa, w obu przypadkach występuje podszerstek.

Charakter

Owczarki niemieckie to odważne, zrównoważone i łagodne psy. Chętnie podporządkowują się właścicielowi, są oddane i lojalne.

Zdrowie

Owczarek niemiecki dobrze znosi niskie temperatury, nieźle radzi sobie również podczas upałów, jednak nie może przebywać w pełnym słońcu. Psy tej rasy mają skłonność do dysplazji stawów biodrowych. U seniorów mogą wystąpić choroby nowotworowe i problemy z kręgosłupem.

Ruch

Owczarek niemiecki to typ sportowca, jest aktywny i żywiołowy. Wymaga dużo ruchu i aktywności umysłowej.

Pielęgnacja

Psy krótkowłose wystarczy wyczesać raz na jakiś czas, długowłose dwa razy w tygodniu. Należy zadbać o systematyczną pielęgnację uszu i uzębienia psa.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

„Karma zrobiona w sam raz pod niego, małe kulki, które o wiele bardziej lubi niż duże i jego ulubiony kurczak, nic więcej nie trzeba.”
Magda i Nemo

Moja Miska