Karma dla owczarka niemieckiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla owczarka niemieckiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla owczarka niemieckiego?

Poznaj potrzeby owczarka niemieckiego

Dieta owczarka niemieckiego powinna być odpowiednio zbilansowana. Psy tej rasy mają wyjątkowo wrażliwy układ pokarmowy, z tego też względu karmy dla owczarka niemieckiego, po które sięgasz, muszą być dobrej jakości. Owczarki niemieckie mają pewne ryzyko kłopotów z nadwagą, a wiąże się to z ich łakomstwem. Jeśli jednak pies ma wystarczającą ilość ruchu, raczej nie trzeba się o to martwić. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku osobnika, który z różnych powodów rusza się mniej. W zależności od tego jak aktywny jest pies, karma dla owczarka niemieckiego musi być zatem bardziej lub mniej kaloryczna.

Żywienie owczarka niemieckiego

Jak już wspominaliśmy wyżej, owczarek niemiecki ma dość delikatny układ trawienny. Dobra karma dla owczarka niemieckiego to zatem taka, która oszczędzi mu zmagania się z uciążliwymi i negatywnie wpływającymi na jego jakość i długość życia problemami żołądkowo-jelitowymi. Powinna zapewniać prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, co jest niezbędne dla właściwego rozwoju Twojego pupila

Owczarek niemiecki – opis rasy

Owczarki niemieckie osiągają wysokość w kłębie 55-65 cm i wagę 22-32 kg (suki), 30-40 kg (psy). Owczarek niemiecki ma umięśnioną i atletyczną budowę ciała z długim i lekko opadającym zadem, głowę w kształcie klina, stojące i skierowane do przodu uszy. Oczy ciemne, nieco skośne. Długi, sięgający co najmniej do stawu skokowego ogon, jest obficie owłosiony. Szata: krótkowłosa lub długowłosa, w obu przypadkach występuje podszerstek.

Charakter

Owczarki niemieckie to odważne, zrównoważone i łagodne psy. Chętnie podporządkowują się właścicielowi, są oddane i lojalne.

Zdrowie

Owczarek niemiecki dobrze znosi niskie temperatury, nieźle radzi sobie również podczas upałów, jednak nie może przebywać w pełnym słońcu. Psy tej rasy mają skłonność do dysplazji stawów biodrowych. U seniorów mogą wystąpić choroby nowotworowe i problemy z kręgosłupem.

Ruch

Owczarek niemiecki to typ sportowca, jest aktywny i żywiołowy. Wymaga dużo ruchu i aktywności umysłowej.

Pielęgnacja

Psy krótkowłose wystarczy wyczesać raz na jakiś czas, długowłose dwa razy w tygodniu. Należy zadbać o systematyczną pielęgnację uszu i uzębienia psa.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

„Karma zrobiona w sam raz pod niego, małe kulki, które o wiele bardziej lubi niż duże i jego ulubiony kurczak, nic więcej nie trzeba.”
Magda i Nemo

Żywienie szczeniaka owczarka niemieckiego

Prawidłowe żywienie szczeniaka tej rasy to wyjątkowo ważny, a wręcz kluczowy aspekt w jego prawidłowym rozwoju. Zbilansowana karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego powinna być zatem podawana tuż po odstawieniu od mleka matki. Czterotygodniowym maluchom trzy razy na dobę serwowana być musi sucha karma dla owczarka niemieckiego szczeniaka, która jest uprzednio namoczona. Namaczanie jest konieczne ponieważ zęby szczeniaka nie są w pełni ukształtowane. Nierozdrobniona dostatecznie karma mogłaby spowodować dławienie przy przełykaniu oraz czkawkę, co znów miałoby negatywny wpływ na trawienie i wchłanianie pokarmu.

Kiedy pies ukończy drugi miesiąc życia, namoczona sucha karma dla owczarka niemieckiego podawana jest mu już co 12 godzin. Od namaczania karmy odchodzi się stopniowo mniej więcej od 6-7 tygodnia. Dopiero w dorosłym wieku owczarek niemiecki karmiony jest raz dziennie. Dieta szczeniąt powinna być odpowiednio zbilansowana pod kątem zawartości białka oraz wapnia i fosforu, które wpływają na prawidłowy rozwój mięśni i szkieletu.

Jaka karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego?

Karma dla szczeniaka owczarka niemieckiego tworzona jest z myślą o jego dobrym rozwoju oraz o dostarczeniu mu odpowiedniej ilości kalorii. Z uwagi na to, że w okresie szczenięctwa psy mają wyjątkowo wiele energii, której ujście dają poprzez sporą aktywność fizyczną, karma dla owczarka niemieckiego szczeniaka musi być dostatecznie kaloryczna. Z drugiej strony powinna być też lekkostrawna.

W karmie dla owczarka niemieckiego szczeniaka nie może być sztucznych aromatów, ulepszaczy czy barwników. Jedzenie przeznaczone dla Twojego rosnącego z dnia na dzień pupila nie powinno zawierać przypraw oraz twardych składników takich jak np. kości. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest oczywiście w pełni spersonalizowana karma. Owczarek niemiecki już w wieku szczenięcym potrzebuje dobrej karmy mającej w dosyć dużo białka. Drugim ważnym elementem są kwasy składzie wapń, magnez, fosfor czy też witaminy z grupy B, a także A, D i E.

Sucha karma dla owczarka niemieckiego – jak wybrać najlepszą?

Karma dla owczarka niemieckiego powinna zawierać odpowiednią ilość wysokiej jakości białka zwierzęcego, które pozwoli utrzymać mięśnie psa w dobrej kondycji. Nie może zabraknąć w niej zdrowych kwasów tłuszczowych Omega 3 i 6, mających wpływ na stan sierści psa oraz węglowodanów złożonych, witamin i minerałów. Najlepsza karma dla owczarka niemieckiego będzie przede wszystkim dopasowana do jego wieku oraz aktywności fizycznej, ponieważ nadwaga może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Owczarki niemieckie trudno radzą sobie z trawieniem karm tłustych, dlatego karma dla psa tej rasy powinna być lekkostrawna i zawierać odpowiednią ilość błonnika wspomagającego pracę przewodu pokarmowego. Jaka karma dla owczarka niemieckiego sprawdzi się w takiej sytuacji najlepiej? Szczególnie polecane są suche karmy dla owczarków niemieckich. Mowa tu oczywiście o pełnoporcjowej karmie dla owczarków niemieckich o kompletnym i zbilansowanym składzie.

Moja Miska