Karma dla mopsa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla mopsa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla mopsa?

Potrzeby żywieniowe mopsa

Dieta ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji mopsów. Psy tej rasy są łakomczuchami, co sprzyja nadwadze, a ta z kolei może prowadzić do poważniejszych schorzeń. Mopsom szczególnie nie służą produkty z naszych talerzy, a także karmy z wypełniaczami i polepszaczami smaku. Należy także zadbać o regularne pory posiłków i odpowiednio wyliczoną dzienną porcję pokarmu, by nie przekarmiać psa.

Jak wybrać odpowiednią suchą karmę dla mopsa?

Sucha karma dla mopsa powinna być przygotowana z wysokiej jakości składników i odpowiednio dopasowana do indywidualnych wymagań psa, takich jak wiek, aktywność czy ewentualne alergie. Posiłek powinien być kompletny i zbilansowany, bogaty w wysokiej jakości białko zwierzęce i zdrowe tłuszcze. Należy również zwrócić uwagę na rozmiar granulatu suchej karmy – musi być on dopasowany do specyficznego kształtu pyszczka i na tyle mały, by pies mógł go swobodnie pogryźć. Najlepsza sucha karma dla mopsa powinna wspomagać prawidłową pracę jelit oraz stymulować metabolizm.

Mops – opis rasy

Mopsy charakteryzują się dużą, okrągłą głową, proporcjonalną do krótkiego i zwartego tułowia. Ich kufa jest krótka, tępo zakończona. Nos czarny z szeroko rozstawionymi nozdrzami. Idealna waga mopsa to ok. 6,3-8,1 kg. Pies może być mocno umięśniony, zaś ogólny wygląd sylwetki mopsa można opisać jako kwadratowy i mocny.

Charakter

Mopsy to zrównoważone, inteligentne i wesołe psy obdarzone sporym temperamentem. Są łagodne i cierpliwe, nie lubią samotności, przywiązują się do właściciela.

Zdrowie

Mopsy nie mają większych problemów ze zdrowiem jeśli są odpowiednio zadbane. Najczęstsze schorzenia, które dotykają psy tej rasy to wypadająca rzepka, dysplazja stawów biodrowych, choroby serca i problemy z układem oddechowym.

Ruch

Mopsy lubią spacery, choć nie potrzebują dużo ruchu. Jest on wskazany w rozsądnych ilościach, by nie doprowadzić do nadwagi. Większość psów tej rasy lubi wodę i dobrze pływa.

Pielęgnacja

Sierść mopsów jest łatwa w pielęgnacji – wystarczy ją wyczesać kilka razy w tygodniu. Regularnie należy dbać również o fałdę na pyszczku, a także kontrolować uszy psa.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

William jest szczeniakiem uczulonym na kurczaka i zboża. Od kiedy je Moją Miskę jego problemy się skończyły, a sierść poprawiła się. Obejrzyj wideo i poznaj historię Williama.

Moja Miska