Karma dla mopsa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla mopsa

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla mopsa?

Poznaj potrzeby mopsa

Dieta ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji mopsów. Psy tej rasy są uznawane za prawdziwe łakomczuchy. To z kolei bardzo często prowadzi do nadwagi, z którą może mieć kłopot niejeden mops. Karma dla niego przeznaczona nie może być zatem wysokokaloryczna. To bardzo ważne, nadwaga u psa to nie tylko problem stricte kosmetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Jeśli karma dla mopsa nie będzie odpowiednia i w przyszłości pies nabawi się otyłości, doprowadzi to do wielu poważnych schorzeń stanowiących zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia czworonoga.

Żywienie mopsa

Mopsy zaliczają się do ras brachycefalicznych, czyli krótkoczaszkowych. Wyróżniają je znacznie skrócone kufy oraz spłaszczone pyszczki z krótkim czołem, powiększonymi oczami oraz charakterystyczne nosy. Z uwagi na mały pyszczek, gruby język oraz wąskie gardło u przedstawicieli tej rasy podczas jedzenia istnieje ryzyko zadławienia. Z tego właśnie powodu dobra karma dla mopsa to taka, która jest dostatecznie rozdrobniona. Warto też dodać, że mopsom dość często dokuczają dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak wzdęcia i gazy. Nie przywiązując należytej wagi do żywienia mopsa, można przyczynić się do znacznego nasilenia tych problemów trawiennych.

Mops – opis rasy

Mopsy charakteryzują się dużą, okrągłą głową, proporcjonalną do krótkiego i zwartego tułowia. Ich kufa jest krótka, tępo zakończona. Nos czarny z szeroko rozstawionymi nozdrzami. Idealna waga mopsa to ok. 6,3-8,1 kg. Pies może być mocno umięśniony, zaś ogólny wygląd sylwetki mopsa można opisać jako kwadratowy i mocny.

Charakter

Mopsy to zrównoważone, inteligentne i wesołe psy obdarzone sporym temperamentem. Są łagodne i cierpliwe, nie lubią samotności, przywiązują się do właściciela.

Zdrowie

Mopsy nie mają większych problemów ze zdrowiem jeśli są odpowiednio zadbane. Najczęstsze schorzenia, które dotykają psy tej rasy to wypadająca rzepka, dysplazja stawów biodrowych, choroby serca i problemy z układem oddechowym.

Ruch

Mopsy lubią spacery, choć nie potrzebują dużo ruchu. Jest on wskazany w rozsądnych ilościach, by nie doprowadzić do nadwagi. Większość psów tej rasy lubi wodę i dobrze pływa.

Pielęgnacja

Sierść mopsów jest łatwa w pielęgnacji – wystarczy ją wyczesać kilka razy w tygodniu. Regularnie należy dbać również o fałdę na pyszczku, a także kontrolować uszy psa.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

William jest szczeniakiem uczulonym na kurczaka i zboża. Od kiedy je Moją Miskę jego problemy się skończyły, a sierść poprawiła się. Obejrzyj wideo i poznaj historię Williama.

Sucha karma dla mopsów – jak wybrać najlepszą?

Zacznijmy od tego, jaka nie powinna być karma dla mopsów. Mopsom szczególnie nie służą produkty z naszych talerzy, a także karmy z wypełniaczami i polepszaczami smaku, których na rynku niestety jest dość sporo. Ich jedzenie na pewno nie przyniesie im dużych korzyści. Oczywiście trzeba być świadomym tego, że nawet najlepsza karma dla mopsa może nie wyjść mu na zdrowie, jeśli będzie on nią przekarmiany. Istotne jest też pilnowanie regularnych pór posiłków.

Sucha karma dla mopsa powinna być przygotowana z wysokiej jakości składników i odpowiednio dopasowana do indywidualnych wymagań psa, takich jak wiek, aktywność czy ewentualne alergie. Karma dla mopsów musi być zbilansowana, bogata w wysokiej jakości białko zwierzęce i zdrowe tłuszcze. Należy również zwrócić uwagę na rozmiar granulatu suchej karmy – musi być on dopasowany do specyficznego kształtu pyszczka i na tyle mały, by pies mógł go swobodnie pogryźć. Najlepsza karma dla mopsa powinna wspomagać prawidłową pracę jelit oraz stymulować metabolizm.

Żywienie szczeniaka mopsa

Potrzeby szczeniaka mopsa będą nieco inne niż te, które ma dorosły pies należący do tej rasy. Przede wszystkim należy pamiętać, że karma dla mopsa szczeniaka będzie podawana z inną częstotliwością w zależności od jego wieku. I tak szczeniak do osiągnięcia 3. miesiąca życia musi dostawać 4 posiłki na dobę. Karma dla szczeniaka mopsa, który ma od 6 do 8 miesięcy będzie już serwowana 3 razy dziennie. Mops ośmiomiesięczny i starszy powinien otrzymywać posiłek tylko 2 razy w ciągu dnia, rano i wieczorem.

O ile karma dla mopsa w wieku dorosłym powinna być niskokaloryczna, o tyle w przypadku szczeniaka musi być ona bogatsza w kalorie. Małe i młode mopsy nie są tak niechętne do aktywności fizycznej jak dorosłe, a więc szybciej spalą kalorie dostarczone ich organizmowi w pożywieniu.

Jaka karma dla szczeniaka mopsa?

Zadaniem karmy dla mopsa szczeniaka jest dostarczenie mu odpowiedniej ilości kalorii potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Szczenięta o wiele chętniej chodzą na spacery, biegają i bawią się, należy to zatem uwzględnić w codziennym bilansie kalorycznym. Oczywiście trzeba tutaj zachować umiar. Karma dla szczeniaka mopsa będzie miała na celu stymulować metabolizm, co znacznie zmniejszy ryzyko kłopotów z nadwagą.

Skład karmy dla mopsa szczeniaka powinien być dobrany do potrzeb, które ma pies w tym ważnym dla niego okresie. Odpowiednio dobrana karma dla szczeniaka mopsa będzie więc wspomagać rozwój zębów, kości i narządów wewnętrznych. Co więcej, sprawi, że ryzyko wystąpienia w przyszłości u psa poważnych chorób zmniejszy się. Karma dla mopsa szczeniaka, zresztą podobnie jak i karma dla mopsa w wieku dorosłym, nie powinna mieć w swym składzie sztucznych barwników ani też sztucznych konserwantów. Ważny jest natomiast m.in. odpowiedni poziom takich pierwiastków jak fosfor czy potas.

Moja Miska