Karma dla boksera

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla boksera

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla boksera?

Wybór karmy dla boksera?

Zastanawiasz się jaka karma będzie najlepsza dla psa rasy bokser? Najlepszą karmą będzie ta, która zaspokoi jego indywidualne potrzeby żywieniowe. Karma powinna być więc jak najlepiej dopasowana pod względem aktywności Twojego psa, jego wagi czy wieku, a także odpowiednio zbilansowana. Dieta ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji bokserów. Psom tej rasy nie służą produkty z naszych talerzy, a także karmy z wypełniaczami i polepszaczami smaku.

Jak wybrać odpowiednią suchą karmę dla boksera?

Boksery to psy bardzo energiczne, dlatego ich karma powinna być bogata w składniki odżywcze i zawierać w swoim składzie wysokiej jakości białko zwierzęce. Boksery mają skłonność do problemów z żołądkiem oraz wzdęć, dlatego ważne jest, by karma była lekkostrawna. Szczególnie ważne jest odpowiednie dobranie karmy dla szczeniąt, które mają inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż psy dorosłe. Dzienna porcja karmy, którą najlepiej podzielić na dwa posiłki w przypadku psów dorosłych, powinna być dopasowana do zapotrzebowania energetycznego zwierzęcia.

Bokser – opis rasy

Boksery należą do psów średniej wielkości, są dość krępe, a ich budowę można określić jako kwadratową. Głowa z krótką kufą jest proporcjonalna do reszty ciała. Uszy są wysoko osadzone, zaś w stanie spoczynku przylegają do policzków. Psy mierzą 57-63 cm i osiągają wagę nawet ponad 30 kg, suki mierzą 53-59 cm, a ich waga może osiągnąć ok. 25 kg.

Charakter

Boksery to psy o mocnych nerwach, opanowane i pewne siebie. Są czujne, odważne i wierne wobec właściciela. Łagodne wobec domowników, ale nieufne w stosunku do obcych.

Zdrowie

Boksery z uwagi na specyficzną budowę pyska są podatne na przegrzanie, krótka sierść i brak podszerstka sprawiają natomiast, że psy te nie znoszą dobrze niskich temperatur. Mają również skłonność do dysplazji stawów biodrowych.

Ruch

Boksery to psy pełne energii, którą najchętniej rozładowują biegając na otwartej przestrzeni. Lubią zabawy z piłką i frisbee.

Pielęgnacja

Sierść bokserów jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy przeczesać ją raz w tygodniu. Fałdy skórne powinny być systematycznie przemywane.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Od momentu wdrożenia jej w życie Prezesa, nie ma żadnych problemów żołądkowych i przede wszystkim bąki nie są już toksyczne.”
Angelina i Prezes

Moja Miska