Karma dla boksera

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla boksera

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla boksera?

Wybór karmy dla boksera?

Boksery to niezwykle sympatyczne, choć swoim wyglądem budzące prawdziwy respekt, psy obronne i towarzyszące. Zwierzęta te są wyjątkowo podatne na przeziębienia i źle znoszą niskie temperatury. Odporność zwiększy się, gdy w posiłkach psa będą dostarczane wszelkie niezbędne i korzystnie wpływające na stan jego zdrowia składniki odżywcze. Boksery często cierpią na tak typowe dla ras dużych schorzenia jak skręt żołądka i dysplazja stawów. Ryzyko ich wystąpienia także możesz znacznie zmniejszyć poprzez podawanie odpowiedniej karmy dla boksera.

Żywienie boksera

Psy rasy bokser, szczególnie te w wieku dojrzałym, bardzo często borykają się z nadwagą, a nawet otyłością. Jest to spowodowane ich nierzadko wręcz nieposkromionym apetytem, który każdy odpowiedzialny właściciel musi mieć pod stałą kontrolą. Karma dla boksera powinna być mu serwowana o ściśle ustalonych wcześniej porach dwa-trzy razy dziennie. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać w misce porcji jedzenia, która jest przeznaczona na cały dzień. Nie należy też dokarmiać zwierzęcia między posiłkami. Jeżeli zdarzy Ci się poczęstować swojego pupila jakąś ponadprogramową przekąską, nie zapomnij wliczyć jej w dzienny bilans energetyczny. Warto wspomnieć, że psy te mogą cierpieć również na problemy skórne i alergie pokarmowe, a więc karma dla boksera zmagającego się z tymi kłopotami musi być pozbawiona alergenów.

Bokser – opis rasy

Boksery należą do psów średniej wielkości, są dość krępe, a ich budowę można określić jako kwadratową. Głowa z krótką kufą jest proporcjonalna do reszty ciała. Uszy są wysoko osadzone, zaś w stanie spoczynku przylegają do policzków. Psy mierzą 57-63 cm i osiągają wagę nawet ponad 30 kg, suki mierzą 53-59 cm, a ich waga może osiągnąć ok. 25 kg.

Charakter

Boksery to psy o mocnych nerwach, opanowane i pewne siebie. Są czujne, odważne i wierne wobec właściciela. Łagodne wobec domowników, ale nieufne w stosunku do obcych.

Zdrowie

Boksery z uwagi na specyficzną budowę pyska są podatne na przegrzanie, krótka sierść i brak podszerstka sprawiają natomiast, że psy te nie znoszą dobrze niskich temperatur. Mają również skłonność do dysplazji stawów biodrowych.

Ruch

Boksery to psy pełne energii, którą najchętniej rozładowują biegając na otwartej przestrzeni. Lubią zabawy z piłką i frisbee.

Pielęgnacja

Sierść bokserów jest łatwa w pielęgnacji. Wystarczy przeczesać ją raz w tygodniu. Fałdy skórne powinny być systematycznie przemywane.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Od momentu wdrożenia jej w życie Prezesa, nie ma żadnych problemów żołądkowych i przede wszystkim bąki nie są już toksyczne.”
Angelina i Prezes

Sucha karma dla boksera – jak wybrać najlepszą?

Zastanawiasz się jaka będzie najlepsza karma dla boksera? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest dobrej jakości karma sucha. Dobra karma dla boksera powinna zaspokajać indywidualne potrzeby żywnościowe psa, a te uzależnione są od szeregu różnych czynników. Karma dla boksera musi być więc jak najlepiej dopasowana do poziomu aktywności Twojego pupila i jego stylu życia, a także wagi czy wieku. Należy też zwrócić uwagę na to czy jest odpowiednio zbilansowana. Pamiętaj o tym, że dieta ma ogromne znaczenie dla zdrowia i kondycji bokserów. Psom tej rasy nie służą produkty z naszych talerzy, a także karmy z wypełniaczami i polepszaczami smaku.

Boksery to psy bardzo energiczne, dlatego ich karma powinna być bogata w składniki odżywcze i zawierać w swoim składzie wysokiej jakości białko zwierzęce oraz substancje mineralne. Nie można rzecz jasna zapomnieć o tłuszczach i węglowodanach, które to składniki dostarczają bokserowi energii potrzebnej do codziennej aktywności fizycznej. Karmy dla bokserów muszą być poza tym bogate w witaminy i błonnik, dzięki którym organizm psa będzie funkcjonował prawidłowo. Boksery mają skłonność do problemów z żołądkiem oraz wzdęć, z tego też względu ważne jest, by karma dla boksera była lekkostrawna. 

Jaka karma dla szczeniaka boksera?

Żywienie szczeniaka boksera

Przez pierwszy miesiąc szczeniak boksera żywi się jedynie mlekiem matki. Około czwartego tygodnia życia maluch zaczyna stopniowo wykazywać zainteresowanie innym jedzeniem. Jest do idealny moment na to, by zacząć dokarmiać szczeniaka pokarmem stałym. Takie stopniowe przyzwyczajanie do karmy dla boksera szczeniaka przyczyni się do przyspieszenia dojrzewania jego układu pokarmowego. Trwa ono około dwa tygodnie.

Po upływie tego czasu szczeniak powinien jeść karmę dla boksera pięć razy dziennie o regularnych porach. Kiedy bokser skończy pół roku, możesz serwować mu najpierw cztery, a później trzy porcje karmy w ciągu dnia. Podawanie karmy dla boksera w wieku dorosłym możesz rozpocząć wówczas gdy pies skończy 14 miesięcy.

Jaką karmę dla szczeniaka boksera wybrać?

Szczenięta mają inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze niż psy dorosłe i należy to uwzględnić przy wyborze karmy dla boksera szczeniaka. Dobra karma dla szczeniaka boksera powinna być bogata w dobrej jakości białko zwierzęce, a także w witaminy oraz sole mineralne. Szczególną uwagę zwrócić należy na odpowiednie proporcje fosforu i wapnia. Pamiętaj o tym, że w okresie szczenięcym cały czas kształtuje się kościec boksera.

Karma dla boksera szczeniaka musi zawierać naturalne składniki, nie powinna natomiast mieć w swoim składzie substancji barwiących czy też aromatyzujących. Nie można zapomnieć o tym, że karma taka musi stanowić źródło wartościowych tłuszczów orz węglowodanów, dzięki którym szczeniak będzie miał odpowiedni poziom energii, której ujście da podczas spacerów i zabaw ruchowych.

Moja Miska