Karma dla maltańczyka

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla maltańczyka

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla maltańczyka?


Sucha karma dla maltańczyka

U psów rasy maltańczyk bardzo dobrze sprawdzi się karma sucha. Taka karma ma niewielką wilgotność, co sprawia, że jest bardziej kaloryczna niż mokre jedzenie. Już niewielka porcja zapewni psu odpowiednią ilość energii, a to w przypadku maltańczyków bardzo ważne, ponieważ są to bardzo ruchliwe psy o niewielkich żołądkach.

Na co zwrócić uwagę wybierając suchą karmę dla maltańczyka?

Psy rasy maltańczyk często borykają się z nieestetycznymi zaciekami pod oczami. Przyczyny mogą być różne, od bakterii i drożdżaków, aż po słabej jakości pokarm. Dlatego warto wybrać karmę przygotowaną z wysokiej jakości składników, bez sztucznych dodatków i polepszaczy smaku. Dobra jakościowo karma zapewni maltańczykowi energię na cały dzień, a także utrzyma jego skórę i sierść w dobrej kondycji. Z uwagi na łakomstwo maltańczyków, porcja pokarmu powinna być dostosowana do ich potrzeb – w przeciwnym razie łatwo o nadwagę, która może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych.

Maltańczyk – opis rasy

Maltańczyk to mały pies o białej sierści lub w kolorze kości słoniowej. Dorosły maltańczyk osiąga wzrost od 20 do 25 centymetrów, zaś waży do 3-4 kg. Wyjątek stanowi maltańczyk z linii koreańskiej osiągający wagę w przedziale 1,8-2,5 kg. Maltańczyk ma trójkątne, wysoko osadzone uszy, duże, okrągłe oczy w kolorze ciemnej ochry i prosty, mocny grzbiet. Ogon jest gruby u nasady i cienki na końcu.

Charakter

Maltańczyki to wesołe, łagodne i rodzinne psy. Są inteligentne, chętnie się uczą. Uwielbiają zabawy z opiekunem, dlatego mogą źle znosić rozłąkę.

Zdrowie

Maltańczyki są podatne na zwichnięcia rzepki, dlatego należy uważać, by nie przybrały na wadze oraz nie zeskakiwały z wysokości. Ponadto maltańczyki mają często problemy z kanalikami łzowymi.

Ruch

Maltańczyki to bardzo energiczne i ciekawe świata psy. Uwielbiają spacery, a także zabawy z właścicielem np. w przeciąganie piłki na sznurku.

Pielęgnacja

Sierść maltańczyka wymaga codziennego szczotkowania oraz czasochłonnej pielęgnacji. Należy zadbać o odpowiednią higienę oczu maltańczyka, które mają tendencję do łzawienia i zabarwiania sierści.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Niunia jest ciekawym świata i uwielbiającym zabawę maltańczykiem. Jej opiekunowie wybrali karmę Moja Miska, by zapewnić jej zdrową dawkę energii na cały dzień!

Moja Miska