Karma dla maltańczyka

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla maltańczyka

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla maltańczyka?

Poznaj potrzeby maltańczyka

Psy rasy maltańczyk często borykają się z nieestetycznymi zaciekami pod oczami. Przyczyny mogą być różne, od bakterii i drożdżaków, aż po słabej jakości pokarm. Dlatego też najlepsza karma dla maltańczyka to taka przygotowana z wysokiej jakości składników, bez sztucznych dodatków i polepszaczy smaku. Z uwagi na łakomstwo maltańczyków, porcja pokarmu powinna być dostosowana do ich potrzeb – w przeciwnym razie łatwo o nadwagę, która nie tylko negatywnie wpłynie na codzienne funkcjonowanie psa, ale może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych.

Żywienie maltańczyków

Wybierając karmę dla maltańczyka należy wziąć pod uwagę, że rasa posiada specyficzne zapotrzebowanie na niektóre spośród składników odżywczych. Szczególnie chodzi tu o dostarczenie odpowiedniej ilości białka, o czym za chwilę, a także dostateczny zestaw aminokwasów, witamin, składników mineralnych i kwasów tłuszczowych.

Sucha karma dla psa maltańczyka – jak wybrać najlepszą?

U psów rasy maltańczyk bardzo dobrze sprawdzi się karma sucha. Taka karma ma niewielką wilgotność, co sprawia, że jest bardziej kaloryczna niż mokre jedzenie. Już niewielka porcja zapewni psu odpowiednią ilość energii, a to w przypadku maltańczyków bardzo ważne, ponieważ są to bardzo ruchliwe psy o niewielkich żołądkach.

Maltańczyki od 30% do 35% swojego zapotrzebowania na białko przeznaczają na utrzymanie oraz regenerację sierści i skóry. Dobra jakościowo karma dla maltańczyka nie tylko zapewni psu energię na cały dzień, ale także sprawi, że skóra i sierść będą w dobrej kondycji. Karma dla maltańczyka, a dokładniej mówiąc zawarty w niej odpowiedni zestaw aminokwasów, ma wpływ na wybarwienie sierści psa, która powinna być biała lub w odcieniu kości słoniowej. 

Maltańczyk – opis rasy

Maltańczyk to mały pies o białej sierści lub w kolorze kości słoniowej. Dorosły maltańczyk osiąga wzrost od 20 do 25 centymetrów, zaś waży do 3-4 kg. Wyjątek stanowi maltańczyk z linii koreańskiej osiągający wagę w przedziale 1,8-2,5 kg. Maltańczyk ma trójkątne, wysoko osadzone uszy, duże, okrągłe oczy w kolorze ciemnej ochry i prosty, mocny grzbiet. Ogon jest gruby u nasady i cienki na końcu.

Charakter

Maltańczyki to wesołe, łagodne i rodzinne psy. Są inteligentne, chętnie się uczą. Uwielbiają zabawy z opiekunem, dlatego mogą źle znosić rozłąkę.

Zdrowie

Maltańczyki są podatne na zwichnięcia rzepki, dlatego należy uważać, by nie przybrały na wadze oraz nie zeskakiwały z wysokości. Ponadto maltańczyki mają często problemy z kanalikami łzowymi.

Ruch

Maltańczyki to bardzo energiczne i ciekawe świata psy. Uwielbiają spacery, a także zabawy z właścicielem np. w przeciąganie piłki na sznurku.

Pielęgnacja

Sierść maltańczyka wymaga codziennego szczotkowania oraz czasochłonnej pielęgnacji. Należy zadbać o odpowiednią higienę oczu maltańczyka, które mają tendencję do łzawienia i zabarwiania sierści.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Niunia jest ciekawym świata i uwielbiającym zabawę maltańczykiem. Jej opiekunowie wybrali karmę Moja Miska, by zapewnić jej zdrową dawkę energii na cały dzień!

Żywienie szczeniaka maltańczyka

Przynajmniej przez pierwsze 3-4 tygodnie życia wyłącznym pokarmem szczeniaka jest mleko jego matki. Następnie, do czasu aż pies skończy 12. tydzień życia, karma dla szczeniąt maltańczyka może być mu podawana w dowolnej ilości. Trzeba tylko zwracać uwagę na to, by jedzenie w misce było świeże. Najlepiej zatem, jeśli w naczyniu trzymane są w jego małe ilości, a pozostawiona na dłuższy czas karma dla maltańczyka szczeniaka wymieniana jest na nową.

Po przekroczeniu 12. tygodnia życia, a przed osiągnięciem 9 miesiąca, karma dla maltańczyka szczeniaka musi być mu podawana 3 lub 4 razy dziennie. Jest to szczególnie ważne z powodu ryzyka wystąpienia hipoglikemii, do której szczenięta maltańczyka mają skłonności. Jeśli chodzi o bilans kaloryczny, najlepsza karma dla maltańczyka szczeniaka to taka dopasowana nie tylko do jego wieku, ale też aktywności w ciągu dnia. Po skończeniu 9. miesiąca życia, maltańczyk powinien jeść już dwa posiłki dziennie.

Jaka karma dla szczeniaka maltańczyka?

Szczenięta maltańczyka na tle innych, większych ras, wyróżnia szybki wzrost, a także osiągnięcie dojrzałości między 6. a 10. miesiącem życia (dla porównania u psów dużych ras dzieje się to dopiero między 18. a 24. m.ż.). Z tego też powodu karma dla szczeniaka maltańczyka musi mu dostarczać po pierwsze, co jasne, więcej energii, a po drugie, więcej wapnia.

Wielu osobom wydawać się może, że najlepsza karma dla szczeniaka maltańczyka to taka przyrządzona w domu. Okazuje się, że o wiele lepiej i bezpieczniej podawać jednak szczeniakowi dostosowaną do wieku, rasy i aktywności karmę dla maltańczyka pochodzącą od sprawdzonego producenta. Źle zbilansowana domowa karma może spowodować niedobory poszczególnych składników w organizmie lub też mieć w swym składzie ich nadmiar. Co za tym idzie, serwowanie jej może znacznie przyczynić się do problemów zdrowotnych szczeniaka teraz i w przyszłości.

Moja Miska