Karma dla buldoga francuskiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla buldoga francuskiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla buldoga francuskiego?

Poznaj potrzeby buldoga francuskiego

Odpowiednia karma dla buldoga francuskiego powinna nie tylko zaspokajać wszystkie potrzeby jego organizmu, ale również być dopasowana do specyficznych wymagań tej rasy. Są to m.in. skłonność do alergii pokarmowych, specyficzna budowa pyska, trudności z oddychaniem czy skłonność do nadwagi. Ponadto karma powinna stanowić kompletny i zbilansowany posiłek. W przypadku buldogów francuskich doskonale sprawdzi się karma sucha.

Sucha karma dla buldoga francuskiego – jak wybrać odpowiednią?

Karma dla buldoga francuskiego powinna być dopasowana do jego aktywności, wieku czy masy ciała, zaś wielkość i kształt granulatu, do specyficznej budowy pyszczka. Z uwagi na częste problemy trawienne występujące u buldogów francuskich, karma powinna być również lekkostrawna, a także zawierać składniki wspierające odporność psa. Mając na uwadze podatność buldogów francuskich do przybierania na wadze, karma nie może być wysokokaloryczna, zaś jej dzienna porcja powinna być odpowiednio wyliczona.

Buldog francuski – opis rasy

Buldogi francuskie to niewielkie psy mierzące ok. 30 cm w kłębie, o wadze od 8 do 14 kg. Zaliczane są do małych ras. Psy te charakteryzują się dużą kwadratową głową, krótką kufą i naturalnie krótkim ogonem oraz dużymi „nietoperzowatymi” uszami. Ich włos jest krótki i prosty bez podszerstka. Dzięki przysadzistej budowie ciała buldogi francuskie sprawiają wrażenie muskularnych i silnych psów.

Charakter

Buldogi francuskie to radosne, inteligentne i towarzyskie psy. Zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Są również bardzo przyjacielskie – kochają dzieci i uwielbiają się przytulać.

Zdrowie

Brachycefaliczny kształt czaszki sprawia, że psy tej rasy mają problemy z oddychaniem, co jest przyczyną sapania i chrapania. Buldogi francuskie mają skłonność do problemów skórnych, alergii, są podatne na schorzenia kręgosłupa, a także mogą mieć problemy z nadwagą.

Ruch

Buldogi francuskie potrzebują ruchu, jednak z uwagi na problemy z oddychaniem należy uważać, by ich nie przeforsować.

Pielęgnacja

Sierść buldogów nie jest trudna w pielęgnacji – należy ją wyczesywać specjalną szczotką. Fałdki na pyszczku powinny być regularnie czyszczone, aby zapobiec ewentualnym zapaleniom skóry.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Paulina i Mikołaj wybrali dla swoich trzech pociech personalizowane karmy Moja Miska. Buldożki Ginger i Tekla wreszcie pozbyły się problemów trawiennych oraz brzydkiego zapachu z pyszczka

Moja Miska