Karma dla buldoga francuskiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Karma dla buldoga francuskiego

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla buldoga francuskiego?

Poznaj potrzeby buldoga francuskiego

Dobra karma dla buldoga francuskiego powinna nie tylko zaspokajać wszystkie potrzeby jego organizmu, ale również być dopasowana do specyficznych wymagań tej rasy. Są to m.in. skłonność do alergii pokarmowych, specyficzna budowa pyska, trudności z oddychaniem czy tendencja do nadwagi. Ponadto karma dla buldogów francuskich musi stanowić kompletny i zbilansowany posiłek. W przypadku tej rasy doskonale sprawdzi się sucha karma. Buldog francuski ma świetny apetyt, trzeba mieć jednak nad nim stałą kontrolę, by nie doszło do niekorzystnego dla jego zdrowia nadmiernego przyrostu ciała.

Żywienie buldoga francuskiego

Buldogi francuskie należą do ras brachycefalicznych, charakteryzujących się spłaszczonymi pyszczkami i krótkimi kufami. Wybierając karmę dla buldoga francuskiego trzeba zatem wziąć pod uwagę takie cechy jak gruba nasada języka i wąskie gardło. Z tego też względu karma dla buldogów francuskich powinna być odpowiednio rozdrobniona tak, by zniwelować ryzyko zadławienia jedzeniem.

Buldog francuski – opis rasy

Buldogi francuskie to niewielkie psy mierzące ok. 30 cm w kłębie, o wadze od 8 do 14 kg. Zaliczane są do małych ras. Psy te charakteryzują się dużą kwadratową głową, krótką kufą i naturalnie krótkim ogonem oraz dużymi „nietoperzowatymi” uszami. Ich włos jest krótki i prosty bez podszerstka. Dzięki przysadzistej budowie ciała buldogi francuskie sprawiają wrażenie muskularnych i silnych psów.

Charakter

Buldogi francuskie to radosne, inteligentne i towarzyskie psy. Zazwyczaj dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Są również bardzo przyjacielskie – kochają dzieci i uwielbiają się przytulać.

Zdrowie

Brachycefaliczny kształt czaszki sprawia, że psy tej rasy mają problemy z oddychaniem, co jest przyczyną sapania i chrapania. Buldogi francuskie mają skłonność do problemów skórnych, alergii, są podatne na schorzenia kręgosłupa, a także mogą mieć problemy z nadwagą.

Ruch

Buldogi francuskie potrzebują ruchu, jednak z uwagi na problemy z oddychaniem należy uważać, by ich nie przeforsować.

Pielęgnacja

Sierść buldogów nie jest trudna w pielęgnacji – należy ją wyczesywać specjalną szczotką. Fałdki na pyszczku powinny być regularnie czyszczone, aby zapobiec ewentualnym zapaleniom skóry.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

Paulina i Mikołaj wybrali dla swoich trzech pociech personalizowane karmy Moja Miska. Buldożki Ginger i Tekla wreszcie pozbyły się problemów trawiennych oraz brzydkiego zapachu z pyszczka

Sucha karma dla buldoga francuskiego – jak wybrać odpowiednią?

Część właścicieli decyduje się na samodzielne przygotowywanie karmy dla buldogów francuskich. Nie jest to niestety zadaniem łatwym, trzeba bowiem znać kaloryczność poszczególnych produktów, z których wykonywana jest karma. Buldog francuski musi żywić się posiłkami zawierającymi konkretne składniki odżywcze. Tylko w ten sposób zmniejszyć można ryzyko pojawienia się u pupila pewnych chorób, których występowanie wpisane jest akurat w tę rasę. Ważna jest np. obecność w posiłkach nienasyconych kwasów tłuszczowych, które m.in. łagodzą objawy alergii skórnych.

 

Karma dla buldoga francuskiego powinna być dopasowana do jego aktywności, wieku czy masy ciała, zaś wielkość i kształt granulatu, do specyficznej budowy pyszczka. Z uwagi na częste problemy trawienne występujące u tej rasy, dobra karma dla buldoga francuskiego musi być również lekkostrawna, a także zawierać składniki wspierające odporność psa. Mając na uwadze podatność buldożków na przybieranie na wadze, dobra karma dla buldoga francuskiego nie może być wysokokaloryczna, zaś jej dzienna porcja powinna być odpowiednio wyliczona.

Żywienie szczeniaka buldoga francuskiego

Szczeniak buldoga francuskiego ma nieco inne potrzeby niż dorosły przedstawiciel tej rasy. W okresie szczenięcym buldogów francuskich stopniowo zmienia się częstotliwość podawania im pożywienia. I tak mały szczeniak powinien być karmiony 4 razy dziennie, kiedy nieco podrośnie, a nim osiągnie ok. 9 miesiąca życia, 3 razy, natomiast po ukończeniu przez niego 10 miesiąca – już tylko 2 razy.

Bardzo ważne jest to, by karma dla szczeniaka buldoga francuskiego nie była podawana ani tuż przed wysiłkiem fizycznym, ani też bezpośrednio po nim. Rada ta dotyczy zresztą nie tylko szczeniąt, ale również dorosłych buldogów francuskich. Zaserwowanie szczeniakowi posiłku zaraz po zabawie czy spacerze w skrajnych przypadkach może spowodować nawet groźny dla jego życia skręt żołądka.

Jaka karma dla szczeniaka buldoga francuskiego?

Komponując dietę i wybierając karmę dla szczeniaka buldoga francuskiego należy pamiętać o tym, by była ona bogata w witaminy i sole mineralne, szczególnie w fosforan wapnia. Optymalne proporcje wapnia i fosforu przyjmowane w okresie szczenięcym są istotne dlatego, że kościec buldoga francuskiego ostatecznie kształtuje się, kiedy pies osiąga wiek około 15 miesięcy.

Zarówno karma dla buldoga francuskiego w wieku dorosłym, jak i ta przeznaczona dla szczeniaka nie powinna mieć w swoim składzie substancji aromatyzujących czy barwiących. Karma dla szczeniaka buldoga francuskiego musi być też źródłem wartościowego białka oraz węglowodanów, które zapewnią szczenięciu odpowiedni poziom energii.

Moja Miska