Najlepsze gryzaki dla psów

Gryzaki dla psów

Pies jako najlepszy przyjaciel człowieka jest zwierzęciem z wewnętrznym instynktem łowieckim i potrzebą żucia. Dlatego oprócz konwencjonalnej suchej karmy lub świeżego mięsa, pies powinien regularnie dostawać ulubione gryzaki. Dzięki naturalnemu gryzakowi możesz swojemu psu zapewnić rozrywkę, a Twój pies odwdzięczy Ci się za to mnóstwem miłości, radości i dobrym zdrowiem.

Naturalne gryzaki dostosowane do potrzeb psa

Gryzaki są zawsze mile widzianą zabawką dla naszych czworonożnych przyjaciół. Dobre przysmaki powinny być również zdrowe i w naturalny sposób zaspokajać potrzeby żywieniowe psa. Żucie i gryzienie wzmacnia mięśnie żuchwy i jest dobre dla zębów oraz psychiki psa. Zapobiegają osadzaniu się próchnicy i ograniczają powstawanie kamienia nazębnego.

Gryzaki są idealne dla szczeniąt i młodych psów, ponieważ to właśnie one mają największą potrzebę gryzienia i żucia. Najlepsze dla nich będą niezbyt twarde naturalne gryzaki, takie jak suszone mięso wołowe. Są one delikatne dla wrażliwego jeszcze żołądka szczeniaka oraz pobudzają naturalny instynkt żucia. Regularne podawanie wysokiej jakości naturalnych gryzaków od 12 tygodnia życia psa ułatwia wyrzynanie się zębów stałych i sprzyja ich zdrowiu już od najmłodszych lat.

Dla dorosłych i aktywnych psów najlepsze są twarde gryzaki, które stymulują ślinienie i gwarantują długą i intensywną zabawę. Natomiast psy w podeszłym wieku nie radzą sobie już tak dobrze z twardymi gryzakami, ponieważ ich zęby i mięśnie żujące nie są już tak silne, jak w młodszym wieku. Dlatego dla psich seniorów najlepsze będą także delikatniejsze naturalne gryzaki.

Wszystkie gryzaki, które są naturalne mogą być z czystym sumieniem podawane Twojemu czworonożnemu ulubieńcowi.

Naturalne przekąski nie tylko wyjątkowo smakują psom, ale są również:

  • doskonałej jakości,
  • delikatnie suszone,
  • bez dodatku aromatów i barwników,
  • bez środków konserwujących

Naturalne gryzaki dostosowane do potrzeb psa

Dobór gryzaków dla psów – ważne wskazówki

  1. Każdy pies, nawet najmniejszy ma potrzebę gryzienia.
  2. Pies postrzega swój gryzak jako upolowaną zdobycz i cieszy się, że może ją gryźć do woli.
  3. Jeśli szukasz odpowiedniego gryzaka dla swojego ukochanego czworonoga, szukaj wyłącznie naturalnych składników.
  4. Naturalne gryzaki mogą być dostosowane do potrzeb każdego psa, niezależnie od jego wielkości i wieku, a także do indywidualnych potrzeb, takich jak np. alergia lub wrażliwy żołądek.
  5. Pamiętaj, że gryzaki, które zawierają nienaturalne substancje, mogą zagrażać zdrowiu Twojego psa.

Psy uwielbiają gryźć. Jest to całkiem normalne zarówno u szczeniąt, jak i u dorosłych psów. Żucie pomaga naszym czworonożnym przyjaciołom zwalczyć nudę i rozładować napięcie. Dlatego dla zdrowia Twojego pupila i jednoczesnego bezpieczeństwa butów, skarpet, a nawet mebli, powinieneś zapewnić psu naturalne gryzaki, do których będzie miał dostęp tak często, jak tylko będzie miał na to ochotę.

Moja Miska