Karma dla Bernardyna

Pomożemy Ci stworzyć
spersonalizowaną karmę
dla Twojego psa

Stwórz profil pupila i otrzymaj propozycję spersonalizowanej karmy

Stwórz profil pupila i otrzymaj propozycję spersonalizowanej karmy dostać propozycję dopasowanej do jego potrzeb karmy Moja Miska

nie wiesz jaką karmę wybrać?

 
  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

 
 

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

 

Jaka karma dla bernardyna?

Jak powinna wyglądać dieta bernardyna?

Przyjmując pod swój dach bernardyna musimy być świadomi jego potrzeb. Jednym z najważniejszych aspektów będzie prawidłowe żywienie. Psy tej rasy z racji dużych rozmiarów i szybkiego wzrostu potrzebują bardzo dobrej jakościowo karmy, dostarczającej organizmowi niezbędnych substancji odżywczych i witamin. Lekkostrawna, pozbawiona zbędnych dodatków karma, podawanie jej w odpowiednich porcjach i odpoczynek po posiłku, pozwolą natomiast zmniejszyć prawdopodobieństwo problemów trawiennych i skrętu żołądka.

Jaka sucha karma będzie najlepsza dla bernardyna?

Odpowiednia karma dla bernardyna powinna być dobrana do jego aktualnych potrzeb, trybu życia czy zapotrzebowania energetycznego. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, aby szczenięta i młodzież dostawały pełnowartościową, dobrze zbilansowaną karmę. Karma powinna zawierać naturalne składniki, należy unikać sztucznych dodatków i chemicznych polepszaczy smaku.

Bernardyn – opis rasy

Bernardyny to z natury przyjacielskie molosy w typie górskim, o imponującej wielkości i wadze. Psy potrafią osiągać 90 cm wysokości w kłębie, suki natomiast 80 cm. Występują w odmianie krótkowłosej i długowłosej o charakterystycznym umaszczeniu – biel pokryta rudo brązowymi łatami.

Charakter

Bernardyny to oddane swojej rodzinie psy, które charakteryzują się spokojnym usposobieniem i zrównoważonym temperamentem. Pomimo swojej łagodnej natury, sprawdzą się także jako stróże. Zwykle bez problemu akceptują inne zwierzęta w swoim otoczeniu.


Zdrowie

Bernardyny podobnie jak inne psy ras olbrzymich podatne są na choroby układu ruchu np. dysplazje, ale także rozszerzenie i skręt żołądka. Należy także kontrolować stan uszu i powiek.


Ruch

Wbrew pozorom, bernardyny to psy aktywne i chętne do zabawy. Uwielbiają towarzystwo człowieka i wspólne zajęcia. Wymagają regularnych spacerów, ale o umiarkowanej intensywności, szczególnie na etapie wzrostu.


Pielęgnacja

Bernardyny nie wymagają specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak należy pamiętać o regularnym szczotkowaniu, szczególnie w przypadku psów długowłosych.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Od momentu wdrożenia jej w życie Prezesa, nie ma żadnych problemów żołądkowych i przede wszystkim bąki nie są już toksyczne.”
Angelina Prezes

 

Moja Miska