Dlaczego należy unikać skrawków ze stołu?

Tłuste oraz doprawione pokarmy, które często znajdują się na naszych stołach, mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u psów, takich jak biegunka, wymioty czy zapalenie trzustki. Co gorsza, niektóre produkty (jak czekolada, ciastka, chleb lub bułki, cebula, warzywa strączkowe, przyprawy czy ugotowane kości) mogą prowadzić do poważnych schorzeń czy chorób. Przyzwyczajenie psa do takiej diety jest bardzo łatwe, ale jej zmiana jest już trudniejsza. Karmienie zwierzaka odpadkami ze stołu może również powodować niepożądane zachowania, jak np. żebranie.

Zmień dietę swojego pupila w 3 prostych krokach

1. Zaopatrz się w odpowiednią suchą karmę.
Wysokiej jakości sucha karma jest doskonałą alternatywą dla gotowanego jedzenia czy stołowych skrawków. Odpowiednio dobrana do wieku, rasy i preferencji żywieniowych Twojego pupila ułatwi proces zmiany pożywienia i zapewni mu pełnowartościowy posiłek. Nie musisz już dokarmiać psa. Sucha karma w zupełności zaspokoi jego wszystkie potrzeby żywieniowe.

2. Rozpocznij karmienie psa suchą karmą.
W przypadku zmiany jedzenia z gotowanego na karmę dla zwierząt, nie ma procesu odzwyczajania czy mieszania żywności. Po prostu przestań podawać psu dotychczasowe jedzenie i upewnij się, że wszyscy członkowie Twojej rodziny przestrzegają tych samych zasad.

3. Cierpliwie czekaj.
Zaoferuj swojemu psu zalecaną ilość pokarmu dwa razy dziennie. Umieść jedzenie w misce i daj mu godzinę na posiłek. Jeśli go zignoruje, spróbuj jeszcze raz tego samego dnia. Żaden zdrowy pies nie pozwoli sobie na głodowanie. Pies może zechcieć “przeczekać” próbę zmiany jego nawyków żywieniowych. Jeśli odmówi zjedzenia posiłku po raz pierwszy, drugi, a nawet trzeci, przy kolejnej próbie karmienia jego zachowanie może być zgoła odmienne. Nie stanie się nic złego, jeśli pies nie będzie jadł nawet przez cały dzień. Kiedy będzie wystarczająco głodny, sam przyjdzie do miski.

Moja Miska