Zmień dietę swojego psa

Pokusa podzielenia się z pupilem własnym jedzeniem

Czy ten wzrok wygląda znajomo? Widząc to błagalne spojrzenie trudno nie ulec pokusie podzielenia się z pupilem jedzeniem z naszego talerza lub obdarowania go resztkami, które zostały nam z obiadu. Jednak karmienie psa “ludzkim” jedzeniem szkodzi jego zdrowiu. Układ trawienny czworonogów nie może przetwarzać żywności w taki sam sposób, jak nasz organizm.

Dlaczego należy unikać skrawków ze stołu?

Tłuste oraz doprawione pokarmy, które często znajdują się na naszych stołach, mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych u psów, takich jak biegunka, wymioty czy zapalenie trzustki. Co gorsza, niektóre produkty (jak czekolada, ciastka, chleb lub bułki, cebula, warzywa strączkowe, przyprawy czy ugotowane kości) mogą prowadzić do poważnych schorzeń czy chorób. Przyzwyczajenie psa do takiej diety jest bardzo łatwe, ale jej zmiana jest już trudniejsza. Karmienie zwierzaka odpadkami ze stołu może również powodować niepożądane zachowania, jak np. żebranie.

Sucha karma wysokiej jakości jest doskonałą alternatywą dla gotowanego jedzenia, które wielu z nas przyrządza samodzielnie w domu spędzając w kuchni kilka dodatkowych godzin tygodniowo.

Wysokiej jakości sucha karma, która zostanie odpowiednio dopasowana do wieku, rasy, stanu zdrowia, preferencji żywieniowych i aktywności naszego psa, stanowi zbilansowany i pełnowartościowy posiłek. Nie ma potrzeby dokarmiania zwierzaka, ponieważ dostarczamy mu wszystkich składników, których potrzebuje i co najważniejsze – w odpowiednich proporcjach. W jaki sposób dobrać odpowiednią karmę? Moja Miska zrobi to za Ciebie. Wystarczy, że na naszej stronie mojamiska.pl odpowiesz na kilka krótkich pytań o Twoim psie, a my przygotujemy dla niego odpowiednio dobraną karmę. Podpowiemy Ci również, jaka powinna być codzienna porcja, by zaspokoić wydatki energii Twojego pupila.

Zmień dietę swojego pupila w 3 prostych krokach

1. Zaopatrz się w odpowiednią suchą karmę.

Wysokiej jakości sucha karma jest doskonałą alternatywą dla gotowanego jedzenia czy stołowych skrawków. Odpowiednio dobrana do wieku, rasy i preferencji żywieniowych Twojego pupila ułatwi proces zmiany pożywienia i zapewni mu pełnowartościowy posiłek. Nie musisz już dokarmiać psa. Sucha karma w zupełności zaspokoi jego wszystkie potrzeby żywieniowe.

2. Rozpocznij karmienie psa suchą karmą.

W przypadku zmiany jedzenia z gotowanego na karmę dla zwierząt, nie ma procesu odzwyczajania czy mieszania żywności. Po prostu przestań podawać psu dotychczasowe jedzenie i upewnij się, że wszyscy członkowie Twojej rodziny przestrzegają tych samych zasad.

3. Cierpliwie czekaj.

Zaoferuj swojemu psu zalecaną ilość pokarmu dwa razy dziennie. Umieść jedzenie w misce i daj mu godzinę na posiłek. Jeśli go zignoruje, spróbuj jeszcze raz tego samego dnia. Żaden zdrowy pies nie pozwoli sobie na głodowanie. Pies może zechcieć “przeczekać” próbę zmiany jego nawyków żywieniowych. Jeśli odmówi zjedzenia posiłku po raz pierwszy, drugi, a nawet trzeci, przy kolejnej próbie karmienia jego zachowanie może być zgoła odmienne. Nie stanie się nic złego, jeśli pies nie będzie jadł nawet przez cały dzień. Kiedy będzie wystarczająco głodny, sam przyjdzie do miski.

Moja Miska