Zdrowe stawy

Stawy a dieta.

Jak za pomocą odpowiedniej diety walczyć z chorobą stawów?
Choroby stawów u psów to poważny problem, są bolesne i ograniczają ruchliwość naszego pupila. Ich przyczyną jest zużycie chrząstki stawowej oraz choroby wrodzone, takie jak: dysplazja, osteochondroza czy achondroplazja.

Zapalenie stawów i kości jest spowodowane głównie procesem starzenia, ale również nieodpowiednim żywieniem i złymi warunkami bytowymi. Może wynikać z różnego rodzaju urazów, zaburzeń immunologicznych czy problemów genetycznych.

Dlatego tak ważne jest karmienie psa już od okresu szczenięcego karmami z wysokiej jakości składnikami odżywczymi oraz takimi, które wspomagają budowanie i odbudowanie tkanki chrzęstnej. Ważne przy tym jest utrzymanie właściwej masy ciała psa, ponieważ dodatkowe kilogramy obciążają stawy.

Reasumując – utrzymanie szczupłej sylwetki Twojego pupila ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia.

Czy choroby stawów mogą dotknąć każdego psa?

Narażone są na nie psy w podeszłym wieku, psy z nadwagą oraz te nieodpowiednio żywione. Także niektóre rasy są podatne na choroby stawów.

Gdy budując profil swojego psa zaznaczysz, że ma on problem ze stawami, zoptymalizujemy dietę pod tym właśnie kątem.

Nasze zbilansowane, wysokobiałkowe karmy, bogate w związki budujące chrząstkę stawową zaspokoją potrzeby psów z problemami ze stawami.

Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na temat chorób stawów oraz o tym, w jaki sposób możemy pomóc Twojemu pupilowi przygotowując specjalnie dla niego idealnie dobraną karmę.

Wyliczenie kalorii niezbędnych Twojemu psu.

Na stronie Moja Miska w oparciu o informacje o Twoim psie, które przekażesz nam odpowiadając na kilka krótkich pytań m.in. o wiek, płeć, alergie, aktywność czy preferencje smakowe, obliczymy dokładnie, jakie jest jego zapotrzebowanie kaloryczne. Przygotujemy karmę najlepiej dopasowaną do potrzeb i preferencji Twojego pupila. To jednak nie wszystko! Przedstawimy również plan żywienia rekomendując zalecaną dzienną porcję spożycia, którą łatwo odmierzysz miarką dołączoną przy realizacji pierwszego zamówienia. Dzięki temu utrzymasz ciało swojego psa w idealnej kondycji.

Dobór właściwych składników.

Ogromne znaczenie w trosce o stawy Twojego psa ma odpowiedni dobór składników zastosowanych przy produkcji karm. Nienasycone kwasy omega-3 mają naturalne działanie przeciwzapalne – redukują stany zapalne oraz łagodzą bóle stawów. Najlepszym ich źródłem są ryby morskie.

Dwie substancje – glukozamina i siarczan chondroityny – są składnikami budulcowymi chrząstki. Pomagają utrzymać zdrowe stawy, a także zmniejszają ból i poprawiają ruchomość stawów. Obie są naturalne i bezpieczne dla Twojego czworonożnego przyjaciela.

Glukozamina i chondroityna
Glukozamina to aminocukier, który wchodzi w skład proteoglikanów, związków które budują tkankę chrzęstną, nadają jej twardość i sprężystość. Jest także składnikiem mazi stawowej, dlatego ma swój udział w odżywianiu chrząstki stawowej.

Chondroityna to również aminocukier, który wspomaga regenerację tkanki chrzęstnej i kostnej.

Obie substancje zwiększają ruchomość stawów i działają przeciwbólowo.

MSM, czyli metylosulfonylometan, jest źródłem siarki, a w połączeniu z glukozaminą i chondroityną ma wpływ na regenerację tkanki chrzęstnej, nadaje jej elastyczność i wspomaga funkcjonowanie.

Dostarczając swojemu psu glukozaminy i chondroityny możesz zapobiec wystąpieniu objawów dysplazji.

Wszystkie nasze karmy zawierają glukozaminę i chondroitynę naturalnego pochodzenia
Jeśli Twój pies należy do rasy podatnej na choroby stawów, boryka się z tym problemem lub po prostu jest narażony na tego typu dolegliwości z uwagi na swój wiek, zadbamy o dostarczenie mu właściwych suplementów w odpowiednich proporcjach. Indywidualnie dobrana karma zapewni Twojemu pupilowi utrzymanie właściwej formy.

Moja Miska