Właściwa waga psa

Nadwaga i otyłość dotyka coraz większej liczby psów. Według różnych statystyk, szacuje się, że nawet 40 proc. z nich zmaga się z tym problemem.

Utrzymanie właściwej wagi naszego pupila jest bardzo ważne z powodów zdrowotnych. Jednym z podstawowych elementów decydujących o wadze zwierzęcia jest ilość i jakość karmy jaką mu podajemy.

Postępowanie

Odpowiedź na pytanie Jaka jest właściwa porcja jedzenia dla mojego psa? wydaje się prosta. Tak jednak nie jest. Wielu właścicieli psów nie wie, ile karmy powinien zjadać ich pupil w ciągu dnia – szczególnie, jeśli jest niedożywiony lub otyły.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ

Rozwiązaniem problemów właścicieli psów jest karma Moja Miska
Produkt stworzony na miarę indywidualnych potrzeb każdego psa. Wystarczy stworzyć profil swojego pupila na naszej stronie internetowej, odpowiadając na kilka krótkich pytań dotyczących jego potrzeb żywieniowych, aktywności fizycznej czy preferencji smakowych. Na podstawie tych danych przygotujemy dla niego specjalnie dobraną karmę i określimy, jaka powinna być dzienna dawka żywieniowa.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ

Nie tylko odpowiednio dobieramy składniki karmy dostosowując je do stanu zdrowia i preferencji psa. Równie starannie określamy ilość karmy jaką powinien on spożywać dziennie, aby utrzymać właściwą wagę.

Psy wysterylizowane lub wykastrowane potrzebują mniej kalorii, podobnie jak te z ograniczoną aktywnością fizyczną.

Wszystko to bierzemy pod uwagę. Dla psów z nadwagą proponujemy karmy z dużą ilością błonnika, o zmniejszonej kaloryczności. Dzięki temu pies ma poczucie sytości i jednocześnie stopniowo dochodzi do właściwej wagi.

Źródła wolno uwalnianych węglowodanów są często stosowane do kontroli łaknienia. W niektórych naszych mieszankach występuje naturalna L-karnityna poprawiająca proces spalania tłuszczu w organizmie.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ

Psy z niedowagą

Dla psów z niedowagą proponujemy karmy o większej kaloryczności, z zawartości łatwych do strawienia protein i naturalnych dodatków poprawiających procesy trawienne.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ

Kontrola wagi szczeniaków

To jedno z trudniejszych wyzwań, przed którymi stają właściciele psów.

Szczenięta szybko rosną i dojrzewają, a ich zapotrzebowanie na kalorie ciągle się zmienia. Duże i olbrzymie rasy dorośleją wolniej niż małe, i aby się zdrowo rozwijały potrzebują staranniejszego doboru diety i ilości spożywanych kalorii.

Moja Miska bierze te wszystkie aspekty pod uwagę przy każdej indywidualnej rekomendacji odpowiedniej karmy i jej dziennego zapotrzebowania.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ

Moja Miska