Właściwa dieta psa wpływa na jego wygląd

Prawidłowa dieta psa to piękna sylwetka, skóra i sierść

Psy tak samo jak ludzie swój wygląd zawdzięczają temu, co spożywają. Czyli są tym, co jedzą. Z tą różnicą, że nasze czworonogi uzależnione są od tego, co ich właściciel, opiekun zaserwuje do ich miski. Zwierzaki traktujemy jak rodzinę. Dogadzamy im szczególnie pod kątem jedzenia. Dokarmiamy resztkami z obiadu, słonymi przekąskami i słodyczami. W taki sposób doprowadzamy psa do otyłości i fundujemy mu choroby, które pojawiają się właśnie z powodu złej diety.

Oczywiście nie ma jednego idealnego rozwiązania w doborze odpowiedniej diety. Psy różnią się między sobą nawet w obrębie tej samej rasy. Mogą mieć zupełnie inne upodobania żywieniowe i smakowe. Najważniejszą rzeczą w doborze diety jest optymalne dobranie i odpowiednie zbilansowanie wszystkich składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Aby zachowana została właściwa sylwetka psa, a jego skóra i sierść były zdrowe i lśniące, dieta psa powinna zawierać dobrej jakości białko i tłuszcz zwierzęcy. Węglowodany dające psu energię powinny być pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. W diecie nie powinno zabraknąć witamin i minerałów pochodzących z naturalnych produktów. Ewentualnie powinny być dodawane jako suplement. Dla dobrego funkcjonowania przewodu pokarmowego wskazane jest również dostarczanie w diecie psa probiotyków (pożyteczne bakterie) oraz prebiotyków (naturalny błonnik pochodzący z produktów roślinnych). Jeżeli będziemy dbać o żywienie naszych pupili i dostarczać im karmę odpowiednio dobraną i zbilansowaną, to z pewnością będzie to miało odzwierciedlenie w jego wyglądzie, zdrowiu oraz ogólnej kondycji.

Do czego może doprowadzić złe odżywianie psa?

Odpowiednie odżywianie psa ma duży w pływ na jego skórę i sierść. W zasadzie nadmiar lub niedobór któregokolwiek składnika, o którym wspomniano powyżej, niesie za sobą poważne konsekwencje, które najbardziej uwidaczniają się w wyglądzie zewnętrznym psa.

Do problemów skórnych związanych z nieodpowiednią dietą zaliczamy:

świąd
przebarwienia i odbarwienia skóry
nadmierne przesuszenie skóry
łojotok oraz łupież
alergie
sączące się rany
zakażenia skóry na tle wirusowym, grzybiczym, bakteryjnym oraz pasożytniczym
podatność skóry na uszkodzenia
spowolniony proces gojenia się
Wymienione problemy to tylko namiastka tego, co jest konsekwencją złego żywienia. Przykładem jest tu właśnie powiązanie skóry z okrywą włosową, która przy problemach skórnych również ulega uszkodzeniu.

Do niektórych przypadłości, bo jest ich bardzo wiele, zaliczamy:

nadmierne wypadanie sierści
odbarwienia i przebarwienia sierści
wyłysienia całkowite lub częściowe
łamliwość, rozdwajanie, brak sprężystości włosa
utrata pigmentu
zapalenie mieszków włosowych
przesuszenie, przetłuszczanie i elektryzowanie się sierści.

Zmiany chorobowe skóry i sierści psa są poważnym problemem zarówno dla zwierzęcia, jak i właściciela. Możemy to zmienić w prosty sposób, dbając o prawidłowe odżywianie psa.

W odpowiednim żywieniu i doborze karmy spełniającej wszystkie wymogi pod kątem prawidłowej diety psa pomoże Wam portal mojamiska.pl

Indywidualne podejście, uwzględnienie zapotrzebowania na składniki odżywcze pod względem zdrowotnym dla poszczególnych grup wiekowych, wykluczenie ze składu produktów alergizujących, to wszystko otrzymacie od mojamiska.pl po stworzeniu profilu swojego psa. Karmy Moja Miska zawierają wysokiej jakości mięso. W większości przypadków są karmami monobiałkowymi, dlatego łatwo dopasować rodzaj do potrzeb psa alergika. Nie zawierają w składzie konserwantów, sztucznych barwników i polepszaczy smaku.

Zachęcamy do stworzenia profilu psa.

Moja Miska