Psie smaczki – jak wybrać odpowiednie przysmaki dla psa?

Dlaczego kupujemy smakołyki dla psa?

Psy bardzo lubią przysmaki. Zrobią wszystko, by je dostać. Od błagalnego spojrzenia po wymuszenie szczekaniem. Są sprytne i dobrze wiedzą co na nas działa. Często jesteśmy już na przegranej pozycji 😊 I nie ma w tym nic złego. Jednak musimy zwrócić uwagę na to, co podajemy jako przysmak dla psa. W sklepach dostępnych jest ogrom smaczków w przeróżnych formach. Od prasowanych kości, przez przysmaki dentystyczne po drobne kolorowe granulki o przeróżnych kształtach. Tylko jak zdecydować, który z nich jest właściwy?

Naturalne czy kolorowe?

Podając psu jedzenie pilnujemy dawki, by nie przytył, ale zapominamy o podawanych przysmakach. A każdy przysmak ma swoją kaloryczność. Podawane przysmaki nie powinny przekroczyć 10% energii z dziennej porcji psiej karmy. Inaczej łatwo doprowadzić psa do otyłości.

Ich kaloryczność to jedna sprawa, ale niektóre z nich zawierają konserwanty i sztuczne barwniki, które mogą doprowadzić do problemów trawiennych czy biegunki. To samo dotyczy potraw przygotowanych dla nas, ludzi. Czy psy je lubią? Wręcz uwielbiają. Tyle, że ciasteczka, plasterek szynki, kawałek kiełbasy, winogrona czy przez nas uwielbiana czekolada, są dla nich bardzo szkodliwe a niektóre nawet zabójcze. Więcej o tym, dlaczego nie należy podawać psu stołowych resztek przeczytasz tutaj: kliknij i przejdź do artykułu. W naszym sklepie mojamiska.pl znajdziesz naturalne suszone gryzaki, a nie wędzone. Dzięki suszeniu nie tracą białka, witamin i minerałów, a co najważniejsze – nie zawierają popiołu i chemicznych polepszaczy smaku.

Warto podawać pupilowi naturalne przysmaki specjalnie dedykowane psom, a nawet pomagające w niektórych schorzeniach. Żwacze wołowe wspomagają florę bakteryjną całego przewodu pokarmowego. Kopyta wołowe doskonale czyszczą zęby i dziąsła. Ucho sarny doskonale wspomaga stawy, sierść i pazury. To tylko niektóre z naszych propozycji. Zapraszamy do założenia profilu Twojego psa na mojamiska.pl i po udzieleniu kilku informacji o jego potrzebach zostanie dopasowana odpowiednio zbilansowana karma oraz propozycja przysmaków.

Postaw na naturalnie suszone przysmaki dla psa, które zapewnią mu smaczną i zdrową zabawę😊

ZAŁÓŻ PROFIL PSA

Moja Miska