Psie alergie

Jak nieprzyjemny i niewygodny dla psa może być świąd, każdy z nas jest w stanie sobie łatwo wyobrazić. Jesteśmy po to, aby pomóc Twojemu pupilowi.
Zapoznaj się z naszymi poradami weterynaryjnymi i żywieniowymi, aby złagodzić swędzenie i ukoić wrażliwą skórę Twojego pupila.

Świąd skóry objawia się uporczywym drapaniem. Przyczyn swędzenia skóry może być wiele: pasożyty, takie jak pchły, nużeńce i świerzbowce, infekcje bakteryjne czy grzybice. Świąd może powodować alergia na roztocza, kurz, pyłki traw i drzew oraz uczulenia na różnego rodzaju pokarmy.

Przyczyna swędzenia skóry psa nie zawsze jest oczywista. Jeżeli uważasz, że Twój pies cierpi na alergię pokarmową, możemy pomóc. Opowiedz nam o swoim pupilu, a my zajmiemy się resztą!

Właściwie składniki odżywcze dla zdrowej skóry

Karmiąc swojego psa pokarmem niskiej jakości nie dostarczasz mu odpowiednich witamin i suplementów diety. Dlatego zadbaj o to, by jego jedzenie było skomponowane z wysokiej jakości składników, bogate w witaminy i składniki odżywcze.

Nasze karmy zawierają całe bogactwo kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, których głównym źródłem są ryby, ale nie tylko – znajdziesz je również w olejach roślinnych, fasoli, dzikiej róży, rozmarynie czy aksamitce.

Czym jest alergia pokarmowa?

Alergia pokarmowa?
Alergia pokarmowa to reakcja układu odpornościowego psa na składniki podawanych mu pokarmów. Najczęstszymi objawami są zmiany skórne (świąd, łupież, zaczerwienieni, strupy), rzadziej zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wymioty, biegunka), bardzo rzadko wstrząs anafilaktyczny.

Na dobry początek, poszukajmy właściwej karmy dla Twojego pupila.

Dieta eliminacyjna
Na alergię pokarmową niestety nie ma lekarstwa. Co możesz więc zrobić? Zastosuj dietę eliminacyjną.

Do najczęstszych alergenów należą: wołowina, mleko, jaja, ryż, kukurydza, pszenica i soja.

Jeżeli podejrzewasz alergię pokarmową u swojego psa, zaznacz podczas tworzenia profilu swojego pupila produkty, na które jest uczulony, a my pomożemy Ci dobrać właściwą dla niego karmę.

Spróbuj już teraz!

Moja Miska