Gdzie kupić dobre karmy dla psów?

Szybko i łatwo nie zawsze oznacza zdrowo

Już od dłuższego czasu modne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zwracamy uwagę na to co kupujemy i zaczynamy czytać etykiety umieszczone na produktach. Zdajemy sobie sprawę, że w sprzedaży nadal mamy produkty z zawartością konserwantów, sztucznych barwników, przeciwutleniaczy, substancji zagęszczających czy wzmacniaczy smaku.

Nie inaczej jest w przypadku zakupu karmy dla psów. Nasze zwierzęta nie są w stanie same wyeliminować z pożywienia niepożądanych, a wręcz szkodliwych produktów. To my jesteśmy odpowiedzialni za to, co nasz pies dostanie do miski. Przy wyborze suchej karmy dla naszego psa również musimy kierować się takimi samymi aspektami wyboru jak przy wyborze żywności dla siebie.

Oczywiście zawsze możemy samodzielnie sprawdzić co zawiera dana karma dla psa, a nie tylko sugerować się pięknie wyglądającym opakowaniem lub nazwą produktu zasłyszaną w telewizji, ale skąd wiadomo, która będzie najlepsza dla naszego czworonoga?

Jaką karmę wybrać?

Zarówno w marketach jak i w sklepach zoologicznych znajdziesz karmy dla psów słabej jakości, dobrej i bardzo dobrej jakości. Dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, ale w niektórych skład daleko odbiega od tego czego oczekujemy. Zazwyczaj w składzie takich karm nie znajdziemy mięsa, a jedynie produkty pochodzenia zwierzęcego, w ilości nie przekraczającej 4%. Mięso często zastępowane jest różnorodnymi, często sztucznymi wypełniaczami. Są również pełne konserwantów, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Na pewno nie jest to zdrowy posiłek dla żadnego psa, a w przypadku psów z problemami układu pokarmowego, może spowodować biegunki i rozstrój żołądka.

Dobre karmy dla psów często są nieco droższe, jednak zaopatrując się w nie, możemy mieć pewność, że zawierają pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane jedzenie. Z pewnością zapewnią psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które pozytywnie wpłyną na jego zdrowie, dobrą kondycję i samopoczucie. Kupując karmę z dobrym składem inwestujemy w zdrowie psa, a tym samym zapewnimy mu zdrowy styl życia. Dzięki temu ograniczymy zapadalność na różnego rodzaju dolegliwości a wizyty u lekarza weterynarii będą dotyczyły tylko szczepień.

Pozostaje tylko jeden problem – która z karm będzie najbardziej odpowiednia dla naszego czworonoga? Czy kilkuletni owczarek niemiecki może jeść tę samą karmę co szczeniak shih-tzu? Oczywiście, że nie – oba psy mają różne potrzeby uwarunkowane m.in. wiekiem, aktywnością czy nabytymi alergiami. Psy są różne i mają różne potrzeby. Mogą wyglądać podobnie, a nawet być tej samej rasy, ale mieć różne wymagania żywieniowe spowodowane m.in. wiekiem, stanem zdrowia czy chociażby aktywnością.

Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa? Masz już dość porównywania składów i testowania karm na swoim zwierzaku? Moja Miska pomoże Ci stworzyć spersonalizowaną karmę dla Twojego psa, dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. Wejdź na naszą stronę mojamiska.pl i wypełnij formularz informujący nas o potrzebach Twojego psa. Na tej podstawie zostanie zaproponowana odpowiednio zbilansowana wysokiej jakości karma Moja Miska.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej karmy to kliknij tutaj.

 

Moja Miska