Czy zimą potrzebna jest zmiana diety psa?

Psy mieszkające razem z nami w ciepłych i przytulnych mieszkaniach😊 nie potrzebują zmian w diecie. Spacery zimową porą nie należą do przyjemnych, szczególnie dla małych ras bo szybko marzną. Dlatego są krótsze i mniej intensywne. Pomimo tego nie powinniśmy wprowadzać do jadłospisu karm bardziej kalorycznych. Brak ruchu pieska zimową porą zmniejsza jego zapotrzebowanie energetyczne. Chyba, że zabawa w domu będzie tak intensywna, że zrekompensuje mu hasanie na zewnątrz. Zamienienie karmy na bardziej kaloryczną lub zwiększenie porcji karmy w misce może spowodować wzrost wagi, którą trzeba będzie potem zrzucać.

Zmiana w diecie psa domowego na dietę bogatszą energetycznie, będzie wskazana w przypadku suk ciężarnych, karmiących lub w przypadku choroby jeżeli lekarz weterynarii taką dietę zaleci.

Odpowiednią ilość karmy dopasowaną do potrzeb zwierzęcia pod katem aktywności fizycznej możecie znaleźć na stronie mojamiska.pl Po stworzeniu profilu psa, zostanie dopasowana karma zapewniająca odpowiedni poziom składników energetycznych.

Pies zimą w kojcu lub budzie

To trudna pora roku dla psów żyjących poza domem. Takim psom powinniśmy przede wszystkim zapewnić odpowiednie warunki bytowe np. ocieplając dodatkowo kojec czy budę. Pożywienie powinniśmy dostarczać częściej, ale w mniejszych porcjach, by pies mógł szybciej zjeść. Pozostawione jedzenie w misce szybko wystygnie, a nawet może zamarznąć. Takiego jedzenia pies już nie tknie. Posiłek w postaci suchej karmy możemy polać ciepłą nie gorącą wodą. Zwierzaki przebywające zimą na dworze potrzebują dużo więcej kalorii. Pozwala to im utrzymać odpowiednią ciepłotę organizmu. Podczas niskich temperatur musimy równie często sprawdzać czy woda w misce nie zamarzła. Wzbogaconej diety do swojego jadłospisu potrzebują także psy pracujące np. wykorzystywane do psich zaprzęgów lub psy ratownicy. Ich zapotrzebowanie energetyczne jest zdecydowanie większe od zapotrzebowania psa domowego.

Pamiętajmy o swoich psich podopiecznych w te długie, zimowe dni! Dostarczajmy im odpowiedniej ilości białka, węglowodanów i tłuszczy.

Moja Miska