Choroby stawów mogą dotknąć każdego psa.

Narażone są na nie psy w podeszłym wieku, psy z nadwagą oraz te nieodpowiednio żywione. Także niektóre rasy są podatne na choroby stawów.

Gdy budując profil swojego psa zaznaczysz, że ma on problem ze stawami, zoptymalizujemy dietę pod tym właśnie kątem.

Nasze zbilansowane, wysokobiałkowe karmy, bogate w związki budujące chrząstkę stawową zaspokoją potrzeby psów z problemami ze stawami.

Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na temat chorób stawów oraz o tym, w jaki sposób możemy pomóc Twojemu pupilowi przygotowując specjalnie dla niego idealnie dobraną karmę.

Wyliczenie kalorii niezbędnych Twojemu psu

Na stronie Moja Miska w oparciu o informacje o Twoim psie, które przekażesz nam odpowiadając na kilka krótkich pytań m.in. o wiek, płeć, alergie, aktywność czy preferencje smakowe, obliczymy dokładnie, jakie jest jego zapotrzebowanie kaloryczne. Przygotujemy karmę najlepiej dopasowaną do potrzeb i preferencji Twojego pupila. To jednak nie wszystko! Przedstawimy również plan żywienia rekomendując zalecaną dzienną porcję spożycia, którą łatwo odmierzysz miarką dołączoną przy realizacji pierwszego zamówienia. Dzięki temu utrzymasz ciało swojego psa w idealnej kondycji.

Dobór właściwych składników

Ogromne znaczenie w trosce o stawy Twojego psa ma odpowiedni dobór składników zastosowanych przy produkcji karm. Nienasycone kwasy omega-3 mają naturalne działanie przeciwzapalne – redukują stany zapalne oraz łagodzą bóle stawów. Najlepszym ich źródłem są ryby morskie.

Dwie substancje – glukozamina i  siarczan chondroityny – są składnikami budulcowymi chrząstki. Pomagają utrzymać zdrowe stawy, a także zmniejszają ból i poprawiają ruchomość stawów. Obie są naturalne i bezpieczne dla Twojego czworonożnego przyjaciela.

Glukozamina i chondroityna

Glukozamina to aminocukier, który wchodzi w skład proteoglikanów, związków które budują tkankę chrzęstną, nadają jej twardość i sprężystość. Jest także składnikiem mazi stawowej, dlatego ma swój udział w odżywianiu chrząstki stawowej.

Chondroityna to również aminocukier, który wspomaga regenerację tkanki chrzęstnej i kostnej.

Obie substancje zwiększają ruchomość stawów i działają przeciwbólowo.

MSM, czyli metylosulfonylometan, jest źródłem siarki, a w połączeniu z glukozaminą i chondroityną ma wpływ na regenerację tkanki chrzęstnej, nadaje jej elastyczność i wspomaga funkcjonowanie.

Dostarczając swojemu psu glukozaminy i chondroityny możesz zapobiec wystąpieniu objawów dysplazji.

Moja Miska