Karma dla pekińczyka

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla pekińczyka?

Jak powinna wyglądać dieta dla pekińczyka?

Pekińczyki potrzebują zdrowej i dobrze zbilansowanej karmy, która będzie dopasowana do ich wieku, ale także aktywności. Należy o to dbać, aby uniknąć nadwagi u naszego pupila. Psy tej rasy nie są szczególnie problematyczne w kwestii żywienia, jednak mogą zdarzyć się także osobniki wybredne. Powinniśmy pamiętać, aby zapewnić psu regularne pory karmienia oraz prawidłowo odmierzone porcje pokarmu.

Jaka wybrać odpowiednią karmę dla pekińczyka?

Karma dla pekińczyka powinna zawierać w składzie wysokiej jakości składniki, powstawać bez dodatku sztucznych barwników i konserwantów oraz tworzyć pełnowartościowy, zdrowy posiłek. Pekińczyki to psy o specyficznej budowie kufy, dlatego należy zwrócić również uwagę na odpowiednio dobrany rozmiar chrupka. Zdecydowanie należy unikać podawania resztek ze stołu, które mogą przyczynić się do problemów zdrowotnych naszego pupila.

Pekińczyk – opis rasy

Pekińczyki to jedna z najstarszych ras, pochodząca z Chin. Niewielkie, o bujnej okrywie włosowej, dużych oczach i charakterystycznej skróconej kufie psy do towarzystwa. Znane ze swojej odwagi i niezależności.

Charakter

Jack russell terriery to z natury przyjazne i radosne psy. Cechują się jednak zdecydowanym charakterem i wyrazistym temperamentem, które w połączeniu z odwagą i pewnością siebie czasami mogą stanowić problem, dlatego należy pamiętać o prawidłowym szkoleniu. Uwielbiają kontakt z człowiekiem, a przez to doskonale spełnią się w roli psa rodzinnego.


Zdrowie

Jack russell teriery są zwykle zdrowymi psami. Nie wykazują tendencji do nadmiernego chorowania. Biorąc pod swój dach psa tej rasy, trzeba pamiętać, aby pochodził ze sprawdzonego miejsca. Dzięki temu zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia chorób charakterystycznych dla rasy.


Ruch

Pekińczyki nie są rasą bardzo aktywną, jednak bardzo lubią spokojne, dłuższe spacery. Z powodzeniem sprawdzają się jako towarzysze osób starszych. Dostosowują się do tryby życia swojego opiekuna.


Pielęgnacja

Pekińczyki wymagają regularnych i starannych zabiegów pielęgnacyjnych. Czesanie i szczotkowanie są nieodzownym elementem życia z psem tej rasy. Dbałość o szatę naszego pupila pozwoli nam m.in. uniknąć powstawania kołtunów, do czego ma tendencję w przypadku zaniedbań.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

„Karma zrobiona w sam raz pod niego, małe kulki, które o wiele bardziej lubi niż duże i jego ulubiony kurczak, nic więcej nie trzeba”
– Magda i Nemo

Moja Miska