Pies - wieczny tropiciel – efekt biegunka u psa

Kiedy wychodzimy na spacer ze swoim psem, wiecznym tropicielem, który ciągle ma nos przy ziemi, warto mieć na niego oko. Musimy kontrolować jego tropienie, bo na jego drodze może pojawić się atrakcyjny kąsek np. w postaci resztek zepsutego jedzenia, kocie odchody, martwy ptak lub wymiociny. Wystarczy moment nieuwagi, rozmowa przez telefon lub ze znajomym na spacerze, i mamy zagadkę i niespodziankę w jednym. Po pierwsze co zjadł, a po drugie kiedy zacznie się biegunka u psa. Dlatego trzeba obserwować psa na spacerze. Pieskom, które nie mogą się opanować i nie ma sposobu na oduczenie go sprzątania wszystkiego co stanie na jego drodze, warto na spacer zakładać kaganiec. Uniemożliwi on zjadanie czegokolwiek z ziemi.

Pies – żebrak przy stole – efekt – rozwolnienie u psa

Twój pies zjadł swój posiłek, a mimo to pilnuje Cię przy stole jak zahipnotyzowany? Uległeś temu spojrzeniu i poczęstowałeś go tym samym co miałeś na talerzu? Z pewnością nie raz tak się stało!

Jeżeli pies dostał coś gotowanego i mięsnego to jeszcze pół biedy, ale gorzej gdy poczęstowany został słonymi przekąskami, orzeszkami, czekoladą lub cytrusami. Takich zakazanych produktów jest dużo więcej i powinniśmy się z nimi zapoznać, aby w przyszłości rozwolnienie u psa nie było głównym wydarzeniem dnia.

Na stronie mojamiska.pl – Zdrowie Twojego Psa, macie możliwość zapoznania się z listą produktów, które są zakazane w diecie psa. Zapraszamy do odwiedzenia!

Pies wymiotuje i ma biegunkę – powody

Podstawowych powodów może być kilka:

  • nieodpowiednio dobrana karma
  • karma słabej jakości
  • złe przechowywanie karmy
  • przeterminowany produkt
  • zmiana karmy na inną

 

To wszystko może być powodem niestrawności u Twojego psa, ale nie musi!

Twój pupil, okaz zdrowia, w międzyczasie może również zostać alergikiem na składniki zawarte w karmie. Podawanie bez ograniczeń przekąsek różnego rodzaju lub kości również może doprowadzić do sensacji żołądkowych. We wszystkim musimy zachować umiar. Sprawdzać pochodzenie produktu, jego skład i terminy przydatności, a wyjdzie to tylko na dobre naszemu podopiecznemu.

Pamiętajmy, że jeżeli pies wymiotuje i ma biegunkę i nie jest to jednorazowe wydarzenie, to musimy zaprowadzić psa do lekarza weterynarii w celu zdiagnozowania przyczyny i ulżeniu w dolegliwościach.

Na stronie mojamiska.pl mamy możliwość dopasowania odpowiedniej karmy do potrzeb naszego psa. Po stworzeniu profilu, w którym opowiadasz o swoim psie, zostanie dopasowana karma, która sprosta wymaganiom nawet najbardziej wybrednego pupila.

Moja Miska