Miejskie eskapady z pupilem

Podczas miejskich spacerów z psem nie jest trudno natknąć się na śmieci czy resztki jedzenia leżące na chodnikach i trawie. Czasem zjedzenie znalezionego kąska może skończyć się jedynie lekką niestrawnością, ale niekiedy nawet poważnym zatruciem czy śmiercią psa. Dlatego oprócz pilnowania pupila podczas miejskich eskapad, warto także uczyć go umiejętności zostawiania znalezionych rzeczy.

Nauka komendy „zostaw”

Nauka komendy „zostaw” może być ćwiczona na wiele różnych sposobów.  Zawsze też możemy pójść o krok dalej wymyślając coraz to nowe utrudnienia – zaczynając od ćwiczeń z jednym przysmakiem, aż po tor przeszkód stworzony z jedzenia i zabawek. Możemy także nauczyć naszego pupila zostawiania przysmaku położonego na łapach czy głowie, co będzie wymagało od niego dużego opanowania, aby jednocześnie zostać w bezruchu.

Oduczamy pupila zjadania śmieci

Nauka autokontroli i komendy „zostaw” nie tylko oduczy naszego psa zjadania przeróżnych śmieci znalezionych w trakcie spacerów, ale także okaże się być dla niego świetną aktywnością i zabawą. Sprawdzi się w deszczowe dni, kiedy musimy ograniczyć spacery i zapewnić psu większą dawkę stymulacji umysłowej. Porządnie zmęczy psychicznie także psiaki, które z powodu choroby czy kontuzji muszą ograniczać aktywność ruchową. Autokontrolę możemy ćwiczyć w domu i w trakcie spacerów, wymyślając coraz to nowsze zadania dla naszego psa. Dzięki takiej nauce nasz pupil nie tylko oduczy się zjadania tego co najdzie, ale również będzie lepiej kontrolował swoje emocje.

Moja Miska