Karma dla polskiego owczarka podhalańskiego?

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla polskiego owczarka podhalańskiego?

Odpowiednia karma dla polskiego owczarka podhalańskiego?

Szukając karmy dla owczarka podhalańskiego należy mieć na uwadze to, aby dobrana była do jego potrzeb, aktywności, stanu zdrowia czy wieku. Psy tej rasy nie należą do wybrednych, jednak muszą dostawać dobrze zbilansowany i zdrowy posiłek. Powinniśmy więc unikać sztucznych dodatków, polepszaczy smaku czy chemicznych konserwantów. Ludzkie jedzenie czy skrawki ze stołu również nie są najlepszym pomysłem.

Czym kierować się przy wyborze karmy dla podhalana?

Owczarek podhalański, aby prawidłowo się rozwijać i zachować dobrą kondycję, potrzebuje ruchu i zajęcia. Należy pamiętać, aby karma, którą dostaje zawierała wysokiej jakości składniki i wartościowe źródło białka. Jak wiele innych ras, podhalany mają predyspozycje do skrętu żołądka. Dlatego niezwykle istotne jest to, aby nie dostawały jednorazowo dużej porcji pokarmu, oraz zapewnienie im odpoczynku i spokoju po posiłku. Szczeniaki bardzo szybko się rozwijają, dlatego potrzebują dobrze zbilansowanej diety, która dostarczy im niezbędnych substancji odżywczych.

Polski owczarek podhalański – opis rasy

Polski owczarek podhalański to rasa wywodząca się z Polski, należąca do psów pasterskich i stróżujących. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest śnieżnobiałe umaszczenie. Psy osiągają w kłębie 65 – 70 cm, natomiast suki 60 – 65 cm. Bardzo inteligentne i chętne do współpracy z człowiekiem.

Charakter

Owczarki podhalańskie to psy spokojne i zrównoważone, ale jednocześnie stanowcze i czujne, wykazujące instynkt stróżowania. Oddane swojemu opiekunowi i jego rodzinie, a w szczególności dzieciom, natomiast nieufne w stosunku do obcych.


Zdrowie

Owczarek podhalański nie jest rasą chorowitą. Ma jednak predyspozycje do chorób charakterystycznych dla ras dużych i olbrzymich, takich jak: dysplazja stawów biodrowych lub skręt żołądka. Dlatego bardzo istotne jest prawidłowe żywienie.


Ruch

Owczarki podhalańskie potrzebują ruchu i zajęcia. Należy jednak zwrócić uwagę na szczenięta i młode psy, które z racji szybkiego wzrostu powinny mieć umiarkowaną aktywność fizyczną, aż do momentu osiągnięcia dorosłości.


Pielęgnacja

Sierść owczarków podhalańskich nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy jednak pamiętać o regularnym wyczesywaniu, aby uniknąć powstawania kołtunów.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

„Moja sunia jest alergikiem, dostała od Państwa karmę tuńczyk z łososiem. Próbowałam ( nie ukrywam) tańszej… wróciłam na kolanach do Was.”
Mariola i Nikita

Moja Miska