Karma dla cocker spaniela angielskiego

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla cocker spaniela angielskiego?

Karma dla cocker spaniela angielskiego

Cocker spaniele angielskie nie są wybredne, wręcz przeciwnie, są łakomczuchami. Ze względu na nieposkromiony apetyt mają tendencję do tycia, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, co podajemy swojemu pupilowi. Karma powinna być dobrana nie tylko do wieku psa czy upodobań smakowych, ale także aktywności i zapotrzebowania energetycznego. Bezwzględnie należy unikać podawania resztek ze stołu.

Jaka karma dla cocker spaniela angielskiego będzie najlepsza?

Cocker spaniel angielski powinien dostawać pełnowartościową i dobrze zbilansowaną karmę dopasowaną do potrzeb rasy. Powinna zawierać wysokiej jakości składniki, witaminy i minerały, dzięki którym pies będzie cieszył się pełnią zdrowia. Warto zwrócić uwagę na to, aby w karmie obecne były także kwasy tłuszczowe, pomagające w utrzymaniu szaty cocker spanieli w odpowiedniej kondycji. Nie możemy dopuścić do nadmiernego tycia psa, dlatego porcja karmy powinna być wyliczona i dopasowana do jego aktualnych potrzeb.

Cocker spaniel angielski – opis rasy

Cocker spaniel angielski to aktywny, pełen energii pies myśliwski. Wśród psów tej rasy można wyróżnić linie pracujące i wystawowe. W znacznej mierze pełnią obecnie rolę psów do towarzystwa. Spaniele te mają gładką, jedwabistą okrywę włosową i posiadają charakterystyczne długie, opadające uszy, które są jednym z ich znaków rozpoznawczych. Cocker spaniele angielskie mogą być jednobarwne, dwubarwne, trójbarwne lub przesiane.

Charakter

Cocker spaniele angielskie to wesołe, pełne energii i chętne o zabawy psy. Łagodny i przywiązany do swojej rodziny, najlepiej czuje się w jej towarzystwie. Lubią aktywnie spędzać czas, więc sprawdzą się jako psy mieszkające w domu z ogrodem. Łatwo się przystosowują, dlatego mieszkanie w bloku również nie będzie dla nich problemem. Bardzo przywiązują się do swojego opiekuna, nie lubią samotności. Należy więc zapewnić im zajęcie i wysiłek umysłowy.


Zdrowie

Cocker spaniel angielski nie jest rasą predysponowaną do wielu chorób. Należą do psów odpornych i cieszących się dobrym zdrowiem, jednak mogą pojawić się u nich problemy z nerkami, alergie, choroby oczu lub uszu.


Ruch

Cocker spaniele angielskie to psy aktywne, potrzebujące dużej dawki ruchu. Trzeba zapewnić im zajęcie i możliwość wybiegania się, co pozwoli na utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji i zdrowiu psychicznym. Należy pamiętać, że są psami myśliwskimi, dlatego warto zaspokoić ich potrzeby specjalnymi zabawami i ćwiczeniami wymagającymi od nich także wysiłku umysłowego.


Pielęgnacja

Pielęgnacja cocker spaniela angielskiego wymaga regularnego czesania i okresowego strzyżenia. Psy wystawowe wymagają częstszych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy kontrolować czystość uszu, aby nie dopuścić do powstania infekcji, lub zapaleń.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Przesyłka ekspresowa, karma pyszna, bo mój piesek wcina ze smakiem jak żadną inną. Także polecam i na pewno będę tutaj kupować.”
Iwona i Niko

Moja Miska