Karma dla cocker spaniela amerykańskiego

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla cocker spaniela amerykańskiego?

Karma dla cocker spaniela amerykańskiego

Cocker spaniele amerykańskie wymagają dobrze zbilansowanej karmy, bogatej w składniki odżywcze i witaminy, niezbędne do utrzymania odpowiedniej kondycji i zdrowia. Karma dla cocker spaniela amerykańskiego powinna zawierać dobrej jakości źródło białka i nie posiadać w składzie chemicznych konserwantów, polepszaczy smaku i aromatów, które mogą jedynie zaszkodzić.

Czym kierować się przy wyborze karmy dla cocker spaniela amerykańskiego?

Cocker spaniele amerykańskie są łasuchami. Należy więc wziąć to pod uwagę przy wyborze karmy. Powinna być ona dopasowana do potrzeb psa, jego wieku i aktywności. Porcja karmy powinna być wyliczona w oparciu o aktualne wymagania psa, co pozwoli uchronić go przed nadwagą, która z kolei może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych. Karma dla psa tej rasy powinna być lekkostrawna i zawierać odpowiednią ilość błonnika, który wykazuje pozytywne działanie na pracę układu pokarmowego.

Cocker spaniel amerykański – opis rasy

Cocker spaniel amerykański to niewielkich rozmiarów pies myśliwski. Charakteryzujący się krępą, ale harmonijną budową ciała. Długie, opadające uszy i piękna, wyrzeźbiona głowa to znaki rozpoznawcze cocker spanieli amerykańskich. Pierwotnie wykorzystywane jako psy pracujące z człowiekiem podczas polowań, dzisiaj w znacznej mierze to psy towarzyszące.

Charakter

Cocker spaniele amerykańskie to pogodne, o łagodnym usposobieniu i zawsze skore do zabawy psy. Dzięki swojemu charakterowi idealnie sprawdza się jako pies rodzinny. Cocker spaniel amerykański nie lubi samotności, jako priorytet stawia kontakt ze swoim opiekunem. Nie wykazuje instynktu stróżującego, więc nie sprawdzi się jako pies pilnujący posesję. Dobry humor i chęć do działania czynią go znakomitym kompanem dla osób aktywnych.


Zdrowie

Cocker spaniele amerykańskie mają predyspozycje do chorób uszu, dlatego bezwzględnie należy dbać o ich czystość i często je kontrolować, aby nie doprowadzić do problemów zdrowotnych wynikających z takiego zaniedbania. U psów tej rasy mogą pojawić się także choroby oczu oraz alergie pokarmowe i kontaktowe.


Ruch

Cocker spaniele amerykańskie potrzebuję znacznej ilości ruchu, która pozwoli im na utrzymanie prawidłowej kondycji, a także zapobiegnie przybraniu na wadze. Uwielbiają ruch na świeżym powietrzu, zabawy i długie spacery u boku swojego opiekuna.


Pielęgnacja

Z racji obfitej i długiej okrywy włosowej cocker spaniele amerykańskie wymagają częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Zaniedbania z naszej strony łatwo doprowadzą do powstania kołtunów. Konieczne jest więc systematyczne szczotkowanie i strzyżenie.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Zamawiamy regularnie dla obu piesków. Żadnych zbóż, dużo świeżego mięsa w składzie. Karma smakuje, nawet niejadek Rasti je codziennie, co było wczesniej dużym problemem. Polecamy!”
Patrycja, Rasti i Maja

Moja Miska