Karma dla buldoga angielskiego

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla buldoga angielskiego?

Karma dla buldoga angielskiego

Wybierając karmę dla swojego buldoga angielskiego, warto zwrócić uwagę na składniki z jakich ona powstaje. Należy postawić na te naturalne, a unikać karm, w których wykorzystywane są sztuczne dodatki. Należy także mieć na uwadze, aby nie podawać psom resztek ze stołu lub przyprawionego ludzkiego jedzenia, które wyjątkowo nie służą naszym pupilom.

Na co zwrócić uwagę wybierając suchą karmę dla buldoga angielskiego?

Buldogi angielskie powinny dostawać kompletny i dobrze zbilansowany posiłek, dopasowany do ich potrzeb. Karma powinna zawierać niezbędne witaminy, składniki mineralne i wartościowe źródło łatwostrawnego białka. Buldogi angielskie predysponowane są do problemów z układem trawiennym, dlatego szczególną uwagę należy poświęcić prawidłowemu żywieniu, które pozwala nam ich uniknąć lub w znacznym stopniu ograniczyć.

Buldog angielski – opis rasy

Buldog angielski to pies mocno zbudowany i umięśniony, o krótkiej przylegającej sierści oraz charakterystycznej skróconej kufie i ogonie. Mimo niewielkiego wzrostu, buldogi osiągają dość dużą wagę – nawet 25kg w przypadku samców. Bezgranicznie oddany swojej rodzinie, uwielbia towarzyszyć jej w codziennym życiu. Nie jest najlepszym stróżem, jednak swoim wyglądem potrafi odstraszyć nieproszonych gości.

Charakter

Buldogi angielskie pomimo groźnego i czasem niezbyt przyjaznego wyglądu to psy wesołe i skore do zabaw. Są inteligentne, lecz czasem uparte. Do prawidłowego funkcjonowania i komfortu psychicznego potrzebują obecności człowieka i uwagi z jego strony. Nie jest hałaśliwy i dobrze czuje się zarówno w domu z ogrodem jak i mieszkaniu.


Zdrowie

Z racji tego, że buldogi posiadają skróconą kufę, podatne są na działanie wysokich temperatur, dlatego należy chronić je przed nadmiernymi upałami i przegraniem. Mając psa tej rasy musimy zadbać również o higienę oczu, nosa, a także fałd skórnych. Wybierając buldoga angielskiego na swojego towarzysza należy pamiętać, aby szczeniak pochodził ze sprawdzonej hodowli, po zdrowych i przebadanych rodzicach. Dzięki temu zmniejszy się prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych.


Ruch

Buldogi lubią ruch, spacery na świeżym powietrzu i aktywności ze swoim opiekunem. Nie jest to jednak typ atlety, dlatego nie powinniśmy nadto przeciążać naszego psa.


Pielęgnacja

Pielęgnacja buldoga nie wymaga szczególnych zabiegów kosmetycznych i nie jest skomplikowana. Nie potrzebuje częstych kąpieli i czesania. Należy jednak pamiętać, aby utrzymywać w czystości fałdy skórne, które psy tej rasy posiadają.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Spejson jest adopciakiem z alergią pokarmową. Dobranie odpowiedniej dla niego karmy sprawiało wiele problemów, do momentu wypróbowania Mojej Miski!”
Patrycja, Rasti i Maja

Moja Miska