Miski na podwyższeniu

Dosyć popularne są także miski dla większych psów stawiane na podwyższeniach. Kiedyś były one zalecane przez weterynarzy, aby pies w trakcie posiłku nie musiał się schylać. Dziś wiemy jednak, że taka pozycja w trakcie jedzenia jest mniej naturalna dla psów oraz zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia skrętu żołądka. Dlatego lepiej wybierzmy zwykłą miskę postawioną na ziemi, lub taką na niezbyt wysokim podwyższeniu.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ
Regularne posiłki

Właściciele często mają także problem z tym, ile razy dziennie powinni karmić swojego psiaka. Szczenięta powinny dostawać nawet 5-6 posiłków dziennie, podzielonych na mniejsze porcje. Z wiekiem psiaka stopniowo zmniejszamy częstotliwość karmienia. Dorosłe psy karmimy 2-3 razy dziennie, w zależności od aktywności naszego pupila. Ważna jest także regularność posiłków, która zapewnia odpowiednie wydzielanie soków trawiennych, a naszemu psu daje poczucie przewidywalności – nikt z nas przecież nie chciałby się zastanawiać, kiedy następny raz będzie mógł coś zjeść. To właśnie między innymi brak regularnych posiłków może prowadzić do zbyt łapczywego jedzenia.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ
Jakość karmy

Jeśli nasz pies dostaje dobrą jakościowo, zrównoważoną karmę, a my stosujemy się do powyższych zasad, nie powinniśmy doświadczyć większych problemów z karmieniem naszego psa. Jeśli jednak jest inaczej, warto także nasze wątpliwości odnośnie prawidłowego karmienia psa, skonsultować z weterynarzem, trenerem psów lub behawiorystą.

ZAMÓW KARMĘ TERAZ
Moja Miska