Karma dla jack russell terriera

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla jack russell terriera?

W jaki sposób powinien być żywiony jack russell terrier?

Jack russell terrier to zawsze wesoły, niezwykle aktywny i o ogromnych pokładach energii pies. Należy więc zapewnić mu odpowiednią dietę, uwzględniającą jego potrzeby. Idealnie sprawdzi się dobrze dobrana, prawidłowo zbilansowana sucha karma. Istotne jest to, aby powstawała z wysokiej jakości mięsa, bez dodatku sztucznych polepszaczy smaku i chemicznych konserwantów. Karmienie jack russell terriera resztkami z talerza lub karmami marketowymi nie jest najlepszym pomysłem.

Jaka suchą karmę powinien jeść jack russell terrier?

Wybierając karmę dla swojego jack russell terriera pamiętajmy, że powinna być dopasowana do jego wieku, aktywności i uwzględniająca aktualne potrzeby. Karma powinna zawierać wysokiej jakości składniki, które dostarczą mu komplet substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania tego ruchliwego czworonoga. Psy tej rasy mają duży apetyt dlatego należy podawać im odpowiednią porcję pokarmu, co pozwoli uniknąć zbytniego przybrania na wadze.

Jack russell terrier – opis rasy

Jack russell terriery to pochodzące z Wielkiej Brytanii niewielkie, zawsze wesołe i bardzo popularne psy towarzyszące. Pierwotnie psy użytkowe – spełniające się jako norowce. Znane są z charakterystycznego umaszczenia – przeważająca biel z brązowymi, rudymi lub czarnymi plamami na głowie lub ogonie.

Charakter

Jack russell terriery to z natury przyjazne i radosne psy. Cechują się jednak zdecydowanym charakterem i wyrazistym temperamentem, które w połączeniu z odwagą i pewnością siebie czasami mogą stanowić problem, dlatego należy pamiętać o prawidłowym szkoleniu. Uwielbiają kontakt z człowiekiem, a przez to doskonale spełnią się w roli psa rodzinnego.


Zdrowie

Jack russell teriery są zwykle zdrowymi psami. Nie wykazują tendencji do nadmiernego chorowania. Biorąc pod swój dach psa tej rasy, trzeba pamiętać, aby pochodził ze sprawdzonego miejsca. Dzięki temu zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia chorób charakterystycznych dla rasy.


Ruch

Jack russell terriery to bardzo aktywne, uwielbiające zabawę psy. Należy zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu, odpowiednio długie i intensywne spacery. Idealnie nadaje się do psich sportów.


Pielęgnacja

Jack russell terriery nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Należy regularnie usuwać martwą sierść, dzięki czemu zapewnimy odpowiednią kondycję okrywy włosowej.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

“Od momentu wdrożenia jej w życie Prezesa, nie ma żadnych problemów żołądkowych i przede wszystkim bąki nie są już toksyczne.”
Angelina Prezes

Moja Miska