Jaką karmę wybrać?

Zarówno w marketach jak i w sklepach zoologicznych znajdziesz karmy dla psów słabej jakości, dobrej i bardzo dobrej jakości. Dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, ale w niektórych skład daleko odbiega od tego czego oczekujemy. Zazwyczaj w składzie takich karm nie znajdziemy mięsa, a jedynie produkty pochodzenia zwierzęcego, w ilości nie przekraczającej 4%. Mięso często zastępowane jest różnorodnymi, często sztucznymi wypełniaczami. Są również pełne konserwantów, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Na pewno nie jest to zdrowy posiłek dla żadnego psa, a w przypadku psów z problemami układu pokarmowego, może spowodować biegunki i rozstrój żołądka.

Dobre karmy dla psów często są nieco droższe, jednak zaopatrując się w nie, możemy mieć pewność, że zawierają pełnowartościowe i odpowiednio zbilansowane jedzenie. Z pewnością zapewnią psu wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które pozytywnie wpłyną na jego zdrowie, dobrą kondycję i samopoczucie. Kupując karmę z dobrym składem inwestujemy w zdrowie psa, a tym samym zapewnimy mu zdrowy styl życia. Dzięki temu ograniczymy zapadalność na różnego rodzaju dolegliwości a wizyty u lekarza weterynarii będą dotyczyły tylko szczepień.

Pozostaje tylko jeden problem – która z karm będzie najbardziej odpowiednia dla naszego czworonoga? Czy kilkuletni owczarek niemiecki może jeść tę samą karmę co szczeniak shih-tzu? Oczywiście, że nie – oba psy mają różne potrzeby uwarunkowane m.in. wiekiem, aktywnością czy nabytymi alergiami. Psy są różne i mają różne potrzeby. Mogą wyglądać podobnie, a nawet być tej samej rasy, ale mieć różne wymagania żywieniowe spowodowane m.in. wiekiem, stanem zdrowia czy chociażby aktywnością.

Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa? Masz już dość porównywania składów i testowania karm na swoim zwierzaku? Moja Miska pomoże Ci stworzyć spersonalizowaną karmę dla Twojego psa, dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. Wejdź na naszą stronę mojamiska.pl i wypełnij formularz informujący nas o potrzebach Twojego psa. Na tej podstawie zostanie zaproponowana odpowiednio zbilansowana wysokiej jakości karma Moja Miska.

A jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszej karmy to kliknij tutaj.

Moja Miska