Uczymy małego pupila czystości

Dzięki odpowiednim metodom szkoleniowym skutecznie nauczymy naszego psiaka chociażby czystości w domu, przywołania, zostawiania nieodpowiednich dla niego rzeczy czy chodzenia na luźnej smyczy. W czasie szkoleń grupowych, takich jak psie przedszkole, nasz piesek będzie miał także możliwość prawidłowo socjalizować się z innymi psami oraz nauczyć się psiej komunikacji. Wszystkie te umiejętności przydadzą się naszemu czworonogowi w dorosłym życiu, a my będziemy opiekunami pewnego siebie i dobrze wychowanego pupila.

Wzmacnianie więzi z dorosłym psem

Także szkolenia sportowe, takie jak treningi posłuszeństwa sportowego, agility, nosework czy frisbee mogą pomóc nam w rozwiązywaniu wielu problematycznych zachowań, ale także będą wzmacniały więź między nami a naszym psem. Wiele podstawowych elementów szkolenia przydaje się także w życiu codziennym, chociażby umiejętność chodzenia przy nodze możemy wykorzystać podczas przechodzenia z psem przez przejście dla pieszych czy poruszając się w zatłoczonym miejscu. Żyjąc w mieście dobrze jest także nauczyć naszego pupila wypuszczenia z pyska przedmiotów czy jedzenia, które mogą być dla niego potencjalnie niebezpieczne. Dzięki szkoleniu nie tylko zapewnimy naszemu psu bezpieczeństwo i nauczymy go różnych przydatnych umiejętności, ale także pomożemy mu rozładować energię i zaspokoić jego potrzebę stymulacji umysłowej.

Pod czujnym okiem trenera

Szkolenie psa najlepiej rozpocząć pod czujnym okiem profesjonalisty – trenera lub behawiorysty. Warto zwrócić uwagę jakich metod szkoleniowych używa, czy w trakcie treningów nie stosuje korekt i kar, czy zwraca uwagę na emocje i samopoczucie czworonoga oraz jakie elementy obejmuje dane szkolenie. Dzięki odpowiednim treningom zyskamy nie tylko posłusznego psa, który potrafi zachować się w wielu różnych sytuacjach, ale przede wszystkim szczęśliwego pupila, który będzie uwielbiał z nami pracować.

Moja Miska