Karma dla border collie

nie wiesz jaką karmę wybrać?

  • Przytłacza Cię niekończący się wybór karm na sklepowych półkach?

  • Masz już dość poszukiwania odpowiedniego produktu, podczas gdy każdy z producentów twierdzi, że to właśnie jego karma jest najlepsza?

  • Czujesz, że musisz mieć doktorat w zakresie żywienia zwierząt, aby zdrowo karmić swojego psa?

  • Chcesz, aby ktoś pomógł Ci w wyborze, dzięki czemu będziesz mieć więcej czasu dla swojego pupila?

We współpracy z dietetykami zwierzęcymi opracowaliśmy algorytm, który dobierze najlepszą recepturę karmy dopasowaną do potrzeb Twojego psa. Proste, prawda?

utwórz profil psa, aby spersonalizować karmę

zamów karmę

Jaka karma dla border collie?

Jakie potrzeby żywieniowe ma border collie ?

Border collie to psy o nieskończonych pokładach energii, bardzo aktywne i zawsze chętne do działania. Wymagają prawidłowego żywienia, które zapewni im zdrowie i odpowiednią kondycję. Zdecydowanie nie służą im resztki ze stołu i słabej jakości karmy, które mogą prowadzić m.in. do nadmiernego przybrania na wadze – o co nie trudno u psów tej rasy. Karma dla border collie powinna zawierać wartościowe źródło białka, a także dostarczać im komplet substancji odżywczych – witamin i składników mineralnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla border collie?

Karma dla border collie powinna być dopasowana do jego wieku, aktywności oraz indywidualnych potrzeb. Należy zwrócić uwagę na to, aby pies dostawał odpowiednią ilość pokarmu, która z jednej strony pokryje jego zapotrzebowanie energetyczne, z drugiej jednak nie będzie zbyt duża, co z kolei może doprowadzić do przekarmienia i nadmiernego przybrania na wadze. Należy unikać karm zawierających szkodliwe dla zdrowia chemiczne konserwanty i aromaty.

Border collie – opis rasy

Border collie to niezwykle inteligentne, aktywne psy zakwalifikowane do grupy psów pasterskich i zaganiających. Uwielbiają pracę z człowiekiem, idealnie nadają się do uprawiania psich sportów. Pod warunkiem zapewnienia mu odpowiedniej ilości ruchu i stymulacji umysłowej, doskonale sprawdzi się jako pies towarzyszący rodzinie.

Charakter

Border collie to psy o łagodnym usposobieniu, towarzyskie i z natury bardo przyjazne. Niezwykła inteligencja sprawia, że szkolenie nie sprawia trudności. Uwielbiają człowieka i z przyjemnością wykonują swoje zadania, co daje im niezwykłą satysfakcję.


Zdrowie

Border collie to stosunkowo zdrowe psy. Mogą jednak wystąpić u nich choroby charakterystyczne dla rasy tj. CEA, czyli anomalia oczu collie. Należy więc znaleźć psa, pochodzącego ze sprawdzonej hodowli i po przebadanych rodzicach. Podobnie jak w przypadku wielu innych ras mogą zdarzyć się dysfunkcje układu ruchu np. dysplazje.


Ruch

Border collie wymagają bardzo dużej ilości ruchu. Niezbędne są długie spacery, regularne treningi i praca umysłowa. Idealnie nadają się dla osób aktywnych, uprawiających sporty. Sprawdzą się jako towarzysze biegaczy i rowerzystów.


Pielęgnacja

Border collie nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, konieczne jest jednak regularne wyczesywanie. Dzięki temu unikniemy kołtunów, które mogą pojawić się w przypadku zaniedbań. W okresie linienia intensywność szczotkowania należy zwiększyć.

CO MÓWIĄ O NAS NASI KLIENCI

„Świetna karma za rozsądne pieniądze, polecam wszystkim właścicielom alergików!”
– Kasia i Pepper

Moja Miska